Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Hollywodd blöffje lenne a klímaváltozás?

Létrehozva:

|

Barbra Streisand beszólt a szenátornak, aki a “hollywoodi elitet” és a dívát hibáztatta azért, hogy egy összeesküvés jegyében elhitették a közvéleménnyel, a klímaváltozás létezik.

David Corn újságíró a minap felidézte, mit beszélgetett James Inhofe-fal szenátus Környezeti és Közmunkai Bizottságának soron következő elnökével 2009-ben a koppenhágai klímacsúcson:

“Nézzen körül. Intelligens, jó szándékú emberek ezrei vannak itt ebben a gigantikus konferenciaközpontban: tudósok, államfők, kormánytisztviselők, politikai szakértők. Ők mind úgy hiszik, a klímaváltozás valós, nagy veszélyt jelent és gyorsan cselekednünk kell valamit ellene. Úgy gondolja, ezeket az embereket mind megvezették, megtévesztették?”

James Inhofe mosolygós válasza: “Igen.”

“Ők mind egy jól megszervezett globális csalás áldozatai?”

Inhofe válasza: “Igen.

Advertisement

“Akkor ez nem is kis csalás. De hát ki találta ki?”

Inhofe válasza: “Hollywoodi liberálisok és szélsőséges környezetvédők.”

“És Hollywoodban ki csinálja ezt?”

Inhofe válasza: “A liberális bagázs. Barbra Streisand.”

Köszönöm Infore szenátornak, hogy engem választott a klímaváltozás veszélyei ellen felszólaló hangnak”, reagált az Oscar-díjas színésznő-rendezőnő. “De én csak egy vagyok a sok millió hang közül, akik jól tájékozottak és meg vannak riadva, beleértve a klímatológusok 97%-át!”, idézte a dívát a Salon.com.
Streisand a Twitteren azon is elförmedt, hogy Inhofe-ra hagyni a környezetvédelem ügyét olyan veszélyes ostobaság, mint “a rókára bízni a tyúkólat”.
Inhofe egész könyvet szentelt a klímaváltozás csalásként való értelmezésének, s ebben az amerikai Környezetvédelmi Hivatalt (EPA) a Gestapóhoz hasonlította. (Streisandot is említi a könyvben.)

Advertisement

Az amerikaiak 60 százaléka alapvetően fikciónak, hazugságnak tartja a globális felmelegedésről szóló tudományos elméletet – mondjuk ez a fentiek fényében már kevésbé meglepő, de nem kevésbé elkeserítő.

forrás: piacesprofit.hu

1 Comment

1 Comment

  1. Szilvia

    2014-12-30 at 10:20

    Megdöbbentő, hogy az amerikaiak 60%-a inkább hisz laikusoknak, mint tudósoknak és szakembereknek. Ha ez a 60% valamilyen ismeretlen okból tényleg azt hiszi, hogy egy díjazott művész egyből hiteles lesz a reál tudományokban is, akkor az illető, mielőtt megszólal, előbb elgondolkodhatna a felelősségén, és legalább minimális szinten utánanézhetne a témának, ha már a hallgatóságának többsége is elfelejt gondolkodni.

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

Februárban is megdőlt a mindenkori melegrekord az EU klímaváltozást figyelő szolgálata szerint

Az idei február volt az eddigi legmelegebb a feljegyzések kezdete óta – közölte csütörtökön kiadott jelentésében az Európai Unió klímaváltozást figyelő szolgálata, a Copernicus (C3S).

Létrehozva:

|

Szerző:

A C3S adatbázisa 1950-ig nyúlik vissza. Adataik szerint az idei volt globálisan a legmelegebb február: az átlagos felszíni levegőhőmérséklet 13,54 Celsius-fok volt, ami 0,81 fokkal meghaladja az 1991-2020 közötti időszak februári átlagát, és 0,12 fokkal több az eddig mért legmelegebb, 2016. februári hőmérsékletnél. Az uniós szolgálat korábbi jelentése szerint az 1850-től vezetett globális feljegyzések azt mutatják, hogy 2023 volt a Föld legmelegebb éve, az emberi tevékenység okozta klímaváltozás és a Csendes-óceán keleti részének felszíni vízrétegét felmelegítő El Nino jelenség miatt, amely emelte a globális hőmérsékletet. Tavaly június óta minden hónap a világ legmelegebbje volt a korábbi évek azonos időszakához képest. A Copernicus csütörtöki közlése szerint az idei február 1,77 Celsius-fokkal volt melegebb, mint az iparosodás előtti, 1850-1900 közötti időszak februári átlaghőmérsékletének becsült értéke. Az elmúlt tizenkét hónap globális átlaghőmérséklete is rekordmagas volt, 0,68 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020 közötti időszak átlagát és 1,56 fokkal az 1850-1900 közötti átlagot.

A napi globális átlaghőmérséklet a hónap első felében kiugróan magas volt, négy egymást követő napon, február 8. és 11. között 2 Celsius-fokkal haladta meg az 1850-1900 közötti szintet. Európában a hőmérséklet 3,3 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020. februári átlagot, átlag feletti hőmérséklet különösen Közép- és Kelet-Európában volt tapasztalható. Európán kívül a hőmérséklet Észak-Szibériában, Észak-Amerika középső és északnyugati részén, Dél-Amerika jelentős részén, Afrikában és Nyugat-Ausztráliában volt átlag feletti. A december és február közötti időszak vonatkozásában azt közölték, hogy az ideit tél volt az eddigi legmelegebb a világon, a hőmérséklet 0,78 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020 közötti időszak átlagát. Az európai téli hőmérséklet az eddig mért második legmelegebb volt a 2019-2020-as tél után, és 1,44 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020-as időszakban mért átlagot – tette hozzá jelentésében az uniós klímaváltozást figyelő szolgálat. Februárban 21,06 fokkal az óceánok felszíni átlaghőmérséklete is rekordmagasnak bizonyult.

Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!