Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Luxemburg új intézkedéssekkel támogatja a napenergiás beruházásokat

Létrehozva:

|

Az intézkedéseket a luxemburgi gazdasági miniszter jelentette be. Az európai uniós tagország azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2020-ig a megújuló energiák részesedését a helyi piacon 11 százalékra növeli.

A most ismertetett új intézkedések e cél elérését támogatják. Étienne Schneider gazdasági miniszter közölte, hogy újradefiniálják a napenergia-termelés jogi keretfeltételeit és a politikus egy törvénytervezetet is bemutatott. Luxemburgban jelenleg a fotovoltaikus modulok tulajdonosai kötelesek az általuk termelt teljes energiamennyiséget a hálózati szolgáltatók felé értékesíteni. A jövőben azonban lehetőségük lesz arra, hogy a megtermelt energia egy részét részben maguk használják fel. Ugyanez vonatkozik majd arra az áramra is, amelyet a szomszédok vagy az egy utcában lakók ökoáram-közösségek keretében termelnek meg. Változást jelent az is, hogy a megtermelt áram saját használatú része után nem kellene adót fizetni. Az áramot termelők, illetve fogyasztók az aktuális tarifák alapján eldönthetik, hogy számukra pénzügyi szempontból vonzó-e az energia saját célú fogyasztása vagy annak tovább értékesítése. Schneider szerint a termelő felhasználó ötletéről van szó, a távlati cél pedig egy intelligens áramhálózat kialakítása.

A gazdasági miniszter egyúttal bejelentette az első állami pályázatot nagy méretű fotovoltaikus rendszerek számára. A vállalatoknak és a magánszemélyeknek augusztus 31-ig lesz idejük arra, hogy egy legalább 500 kilowatt teljesítményű projekt pályázati anyagát benyújtsák. A rendszereket vagy egy ipari területen vagy egy épület tetején kell elhelyezni. A pályázati kiírásban szerepel a tervezett állami támogatás is, amelyet 18 hónapon belül folyósítanak.

forrás: alternativenergia.hu

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!