Zöld Közlekedés
A rugózásával is energiát termel a jövő autója

Az Audi kutatás és fejlesztési főnöke árulta el, hogy már nagyon közel járnak a szériamegoldáshoz. Az Audi A3 konnektorról is tölthető hibrid változatának bemutatóján a német márka kutatásért és fejlesztésekért felelős igazgatója, dr. Ulrich Hackenberg elárulta, hogy sikeresen kifejlesztettek egy olyan futóműmegoldást, amellyel energiát lehet termelni.
“A legtöbben nincsenek tisztában azzal, hogy a járművek lengéscsillapítója mennyire fel tud forrósodni menet közben. Egy göröngyös úton akár 100-125 fokosra is melegedhetnek a gátlók, és ez az értékes energia hő formájában szabadon távozik. Ezért találtuk ki azt, hogy a hagyományos futóműelemeket generátorokkal helyettesítjük, így hasznosítva a mozgási energiát” – árulta el a brit Autoexpressnek Hackenberg, hozzátéve, hogy ez a megoldás nem csupán az energia-visszanyerés miatt lehet hasznos, hanem az autó vezethetőségét is nagyban befolyásolja majd. „Nem csupán energiát tudunk kivenni majd a futóműből, hanem vissza is tudunk majd küldeni, így gyakorlatilag mind a négy gátló feszességét külön-külön tudjuk állítani.”
Az Audi szakembere további részleteket nem árult el, így nem lehet tudni, hogy a futómű-generátorok által termelt áram a hibrid rendszer akkumulátorába kerül, így növelve a hatótávolságot, vagy az autó elektromos fogyasztóit (például rádió, navigáció, szellőzés stb.) látja el energiával, ezzel is tehermentesítve a hagyományos, belső égésű motort. Az mindenesetre biztos, hogy ha megjelenik a szériautókban, akkor a hazai úthálózat minősége remek energiaforrás lesz.
forrás: origo.hu

Zöld Közlekedés
Vége a kamionzajnak Tokajban – jön a vasúti kőszállítás
Ismét jelentősen csökken Tokaj környékén és a Bodrogközben a lakosságot érő zaj- és forgalomterhelés.

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Az alternativenergia.hu közölte: a 2010-es évek elejétől a lakosságot érintő zajterhelés miatt megszűnt a nemzetközi irányú tranzit teherforgalom a tokaji és a bodrogi térségben a közlekedésért felelős minisztérium intézkedésének köszönhetően. Ezt a döntést felülvizsgálva további nagytömegű szállításokat szüntet meg az ÉKM.
A követ szállító nehézgépjárművek sem vehetik igénybe ezentúl a térség közútjait, ilyen jellegű fuvarozásra nem adható ki engedély, az Alföld felé irányuló kőszállítás a jövőben a környezetbarát és lakosságot kevésbé terhelő vasúton történhet. Eddig ugyanis évente 900 ezer tonna követ szállítottak itt teherautók közúton. A kormány és a szakminisztérium ugyanakkor elkötelezett a lakosság életminőségének fenntartásáért illetve javításáért, amit ez az intézkedés is elősegíthet – írták.
-
Otthon1 hét telt el a létrehozás óta
Épületeink energiahasználata a technológiai szemléletváltáson múlik
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás óta
Nem fogod elhinni, milyen felszereltségű kukásautók járnak már a Tisza-tónál
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Egyre több bolt csatlakozik: új lendületet kap a visszaváltás vidéken is
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás óta
Tesla, BYD, Volvo a dobogón – tarol a vállalati elektromosautó-program Magyarországon
-
Zöld Energia3 nap telt el a létrehozás óta
60 éve olajra léptek Algyőn – most újra az ország reménye lett
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés