Zöld Közlekedés
Az elektromos modellekre épít a Mercedes-Benz a következő években
A Mercedes-Benz Group 2025-ben 2,16 millió személyautót és kisteherjárművet értékesített világszerte, ami éves összevetésben 10 százalékos visszaesést jelent.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A Mercedes-Benz Cars üzletág eladásai 2025-ben 1,8 millió darabot értek el, ami éves bázison kilenc százalékkal maradt el a 2024-es szinttől – írja az alternativenergia.hu. Európában 634 600 személyautót értékesítettek, ez az előző évhez viszonyítva egy százalékos csökkenést jelent. Németországban a 213 200 darabos kiszállítás éves összevetésben változatlan szintnek felel meg, miközben a negyedik negyedévben 23 százalékkal nőtt az értékesítés. Az Egyesült Államokba a Mercedes-Benz 2025-ben 284 600 autót szállított ki, ami 12 százalékos csökkenés éves szinten. Kínában a személyautó-eladások 19 százalékkal 551 900 darabra estek vissza a rendkívül éles verseny és a piaci környezet romlása mellett. A cég ugyanakkor jelezte: megőrizte vezető pozícióját az 1 millió jüan feletti árkategóriában.
A tisztán elektromos (BEV) modellek globális eladásai 2025-ben 197 300 darabot tettek ki, ami 4 százalékos mérséklődést jelent az előző évhez képest. A Mercedes-Benz Cars BEV-értékesítése 168 800 darab volt, 9 százalékos csökkenéssel éves szinten. A negyedik negyedévben ugyanakkor éves bázison 3 százalékos, negyedéves alapon 18 százalékos növekedést értek el, elsősorban az új elektromos CLA modell bevezetésének köszönhetően. Európában az elektrifikált járművek (xEV) aránya elérte a 40 százalékot, ami történelmi csúcs a régióban. A Mercedes-Benz Vans üzletág 2025-ben 359 100 járművet adott el, 11 százalékkal kevesebbet az előző évinél. Az elektromos furgonok (eVans) értékesítése viszont 46 százalékkal nőtt, 28 500 darabra, jelezve az elektromos haszonjárművek iránti élénkülő keresletet.
Ola Källenius, a Mercedes-Benz Group vezérigazgatója a beszámolóban hangsúlyozta: 2025 a vállalat történetének legnagyobb termék- és technológiai offenzívájának kezdete volt, különös tekintettel az új elektromos hajtásláncokra és a szoftveralapú fejlesztésekre. Kiemelte, hogy az új CLA már most bizonyítja a márka innovációs képességét, és 2026-ban – az első Mercedes-Benz autó 140. évfordulóján – a modelloffenzíva tovább gyorsul, a cél változatlanul a világ legkívánatosabb autóinak megalkotása.
Zöld Közlekedés
Gyorsabb töltés, több lehetőség: jelentősen bővíti hálózatát a Mol Plugee
Nagy teljesítményű elektromosautó-töltőkkel bővíti hálózatát a Mol Plugee Magyarországon.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A Mol csoport elektromobilitási szolgáltatója, a Mol Plugee kilenc magyarországi Mol-töltőállomáson alakít ki, illetve fejleszt ultragyorstöltő-infrastruktúrát, a beruházás megvalósításához a vállalat 396 millió forintot nyert el a Széchenyi Terv Plusz program keretében – írja az alternativenergia.hu. A finanszírozási keretből 393 millió hitel és 3,3 millió forint a vissza nem térítendő támogatás. A Mol Plugee 300-600 kW teljesítményű ultragyorstöltők beszerzését és telepítését tervezi, amelyek lehetővé teszik, hogy az újgenerációs elektromos járművek gyorsabban és hatékonyabban tölthessenek – írták.
A fejlesztések helyszíneinek kiválasztásakor olyan területekre összpontosítottak, ahol korlátozottan áll rendelkezésre töltőinfrastruktúra, vagy a meglévő töltőpontok kihasználtsága alapján a kapacitás hosszabb távon már nem lenne elég. A projekt részeként új töltőhelyszínt alakítanak ki Tiszafüreden, emellett több meglévő helyszínen is bővítik a kapacitásokat. Az érintett települések között szerepel Nyíregyháza, Siófok, Vecsés, Budaörs, Balatonlelle, Páty és Mosonmagyaróvár.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaMilliárdos beruházásokkal gyorsítaná az EU a tiszta energiára való átállást
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás óta„Spanyolország ég” – a Greenpeace sürgős klímavédelmi intézkedéseket követel
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaKiszáradó folyók, fogyó ivóvíz: egyre súlyosabb a vízhiány Magyarországon
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaRekordhőmérséklet az olasz tengereknél: a klímaváltozás már a mélyben is pusztít
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaLegmagasabb fokozatú aszályriadót rendeltek el az ország nagy részén
