Zöldinfó
Csaknem 115 ezren csatlakoztak a TeSzedd! akcióhoz idén
Csaknem 115 ezren csatlakoztak az idei TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért hulladékszedési akcióhoz – közölte a kezdeményezés sajtótájékoztatóján az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára.
Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
Czepek Gábor elmondta: a kormány hulladékgazdálkodási politikája a körforgásos gazdaság alapelvének megfelelően azt szorgalmazza, hogy minden megőrzendő és használandó az élettartama végéig, szükség esetén javítani vagy hasznosítani kell, szemétté csak végső esetben válhat . A hulladékgazdálkodási bírságolás ezért is szigorodott, az együttélési normák megszegői súlyos következményekkel számolhatnak – tette hozzá. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a szemetelés ellen meghirdetett társadalmi programok és mozgalmak évről évre több önkéntest mozgatnak meg, a TeSzedd! is egyre népszerűbb országszerte.
A 13. alkalommal meghirdetett kezdeményezés idén 2300 ponton számolja föl az illegálisan kihelyezett hulladékot, becslések szerint az önkéntesek 2 ezer tonna szeméttől fogják megszabadítani a környezetet a héten – közölte. A sajtótájékoztató után az EM csaknem 100 munkatársa megtisztította a 16. kerület egy részét az oda lerakott szeméttől. Szatmáry Kristóf, a térség országgyűlési képviselője (Fidesz) üdvözölte, hogy a városrész kormányzati segítséget kapott, az illegálisan kihelyezett hulladék ugyanis ellentétes az élhetőséggel. A tisztaság itt azért is különösen fontos, mert a környéken nagyrészt családok élnek, ők használják a közterületeket napi rendszerességgel – fűzte hozzá.
A TeSzedd! akció regisztrációja március végén lezárult, de a szemétszedéshez a kijelölt pontokon bárki csatlakozhat. A mozgalom szervezője és koordinátora az NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. (NHKV Zrt.), az összegyűjtött hulladékot tartalmazó zsákokat vasárnapig szállítják el.
Zöldinfó
A klímaváltozás már a mezőgazdaságot és vízkészleteinket is fenyegeti
A kormány klíma-, víz- és energiagazdálkodási törvényjavaslatot terjeszt a parlament elé.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A kormány klíma-, víz- és energiagazdálkodási törvényjavaslatot terjeszt a parlament elé, amelyekben meghatározzák, hogy mit kell tenni a hazánk megmentéséért a klímaváltozás okozta válsághelyzetben – mondta Magyar Péter miniszterelnök Pakson. A kormányfő a paksi munkálatok aktuális állását bemutató és az erőmű turbináinak tervezett visszakapcsolásáról szóló sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, hogy a beterjesztés példátlan gyorsasággal, a paksi munkák lezárultával, vagy azzal párhuzamosan történik – írja az alternativenergia.hu. Nem a huszonnegyedik órában vagyunk, hanem valószínűleg már azon túl, hogy megmentsük a hazánkat, hogy kezdjünk valamit a klímaváltozás okozta válsághelyzettel, hogy megmentsük a mezőgazdaságunkat, a folyóinkat, a tavainkat, azt az életet, amit megszoktunk 1026 év alatt a Kárpát-medencében – fogalmazott Magyar Péter.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaNincs elég víz az atomreaktor hűtéséhez: súlyos energiahelyzet alakult ki Romániában
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás ótaNagy lépés az energiafüggetlenség felé: milliárdokból fejlesztik a magyar hálózatot
-
Otthon1 hét telt el a létrehozás ótaAI kontra szakember: kié legyen az utolsó szó az építkezésen?
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás ótaMagyar akácfajták indulhatnak világhódító útra
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaTonnaszámra kerül elő a szemét a visszahúzódó Duna medréből
