Zöldinfó
Csaknem 200 köbméter hulladékot gyűjtöttek össze a fővárosi közterületekről szilveszter után
Mintegy 197 köbméter hulladékot gyűjtött össze a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. FKF köztisztasági divíziója a szilveszteri közterületi ünnepléseket követően az események helyszíneiről.
A társaság hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy ez 33 átlagos fővárosi háztartás teljes éves kommunális hulladékmennyiségének felel meg. A köztisztasági divízió munkatársai vasárnap reggel 6 órakor kezdték el takarítani a kezelésükbe tartozó közterületeket. A rendezvényhelyszíneken, a Kis- és a Nagykörúton, az aluljárókban és azok környékén egész nap dolgoztak. A munkában 331-en vettek részt: 304 köztisztasági takarító és 27 sofőr, aki a kifejezetten a szilveszter utáni feladatokban részt vevő 27 járművet vezette. A közterületi ünneplések hátrahagyott kellékeit környezetbarát módon ártalmatlanítják. A teljes mennyiséget a Fővárosi Hulladékhasznosító Műbe szállították, ahol távhőt és villamos energiát állítanak elő – olvasható a közleményben.
Zöldinfó
Nagy lépés az energiafüggetlenség felé: milliárdokból fejlesztik a magyar hálózatot
Közel 500 milliárd forintból fejlesztik a villamosenergia-hálózatot.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Közel 500 milliárd forintot fordít a kormány a villamosenergia-hálózat fejlesztésére és okosmérők telepítésére az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköze (RRF) keretében – közölte a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán. Kapitány István kiemelte, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) aláírta mind az öt támogatási szerződést a MAVIR-ral, az E.ON-nal és az MVM-mel, a teljes támogatási keretösszeget pedig a kormány már átutalta az MFB részére – írja az alternativenergia.hu. A tárcavezető rámutatott, a hálózat fejlesztése és korszerűsítése alapvető fontosságú a biztonságos energiaellátás, valamint az új megújulóenergia-kapacitások rendszerbe kapcsolhatósága szempontjából. “Dolgozunk tovább, hogy minden Magyarországnak járó uniós forrást hazahozzunk, és olyan fejlesztésekre fordítsunk, amelyek erősítik az ország energiafüggetlenségét és versenyképességét” – írta a miniszter.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaNincs elég víz az atomreaktor hűtéséhez: súlyos energiahelyzet alakult ki Romániában
-
Otthon1 hét telt el a létrehozás ótaAI kontra szakember: kié legyen az utolsó szó az építkezésen?
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás ótaTonnaszámra kerül elő a szemét a visszahúzódó Duna medréből
-
Zöldinfó5 nap telt el a létrehozás ótaVisszautasítja az MFB döntését az OPUS TITÁSZ, jogi útra tereli az ügyet
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás ótaA PET-palackok újrahasznosítása kerülhet a figyelem középpontjába Magyarországon
