Zöld Közlekedés
Díjat kapott a Német Posta járműve
Nyolc másik vállalat és szervezet mellett többek között a Streetscootere kapta meg az idei Német Napenergia Díjat.
A járművet a szállítási rendszerek kategóriában tüntették ki. Az Eurosolar szervezet szóvivőjének hivatalos indoklása az volt, hogy a Streetscooter átfogó módon megvalósította a környezetbarát városi logisztikát és egyúttal ébresztőt fújt az autóiparnak. Az Eurosolar nevű megújuló energia egyesület minden évben kitünteti azokat az úttörő vállalkozásokat, amelyek gyorsabbá, olcsóbbá és teljesebbé teszik az energiaforradalmat. Az idei díjazottak között volt az Aldi Süd diszkont áruházlánc, mert átfogó módon használja a napenergiát; a dortmundi székhelyű Prokoni Barátok nevű egyesület, mert lehetővé teszi a polgároknak a megújuló energiák alkalmazását és Heidelberg városa, mert úttörőnek számít azoknak a projekteknek a területén, amelyek keretében a helyben termelt áramot felkínálják a lakás- és üzletbérlőknek.
forrás: alternativenenergia.hu
Zöld Közlekedés
Napelemekről töltött vonatok? Horvátország a fenntartható vasútfejlesztésre épít
Hat akkumulátoros motorvonatot vásárol Horvátország.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Hat akkumulátoros villamos motorvonatot vásárol a horvát állami vasúttársaság: az 53,6 millió eurós (mintegy 19,4 milliárd forint) beruházás részeként töltőállomás is épül az észak-horvátországi Kotoribán – írja az alternativenergia.hu. Az erről szóló finanszírozási és adásvételi szerződéseket csütörtökön írták alá Zágrábban Andrej Plenkovic miniszterelnök jelenlétében. A megállapodásokat a horvát kormány, a HZ Putnicki prijevoz állami személyszállító vasúttársaság, a környezetvédelmi és energiahatékonysági alap, valamint a Koncar horvát elektromos, közlekedési és energiaipari vállalat képviselői kötötték meg. A Koncar által gyártott szerelvények villamosított és nem villamosított vasútvonalakon egyaránt közlekedhetnek. A felsővezeték nélküli szakaszokon akkumulátorról üzemelnek majd. A vonatok legnagyobb sebessége óránként 120 kilométer lesz, egy-egy szerelvényen 150 ülőhelyet alakítanak ki.
A magyar határ közelében fekvő kotoribai állomáson napelemekkel és energiatároló rendszerrel ellátott töltőállomás létesül. Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök a szerződések aláírásakor azt mondta: a fejlesztés egyszerre szolgálja a vasúti közlekedés korszerűsítését, a károsanyag-kibocsátás csökkentését és a hazai járműgyártás erősítését. Az állami személyszállító vasúttársaság jelenleg hetven alacsonypadlós motorvonatot üzemeltet. A mostani beszerzéssel együtt további huszonöt új szerelvényre van szerződése, ezeket 2029 márciusának végéig állítják forgalomba.
Oleg Butkovic közlekedési miniszter közölte, hogy Horvátország több mint 1,5 milliárd eurót fordít a vasúti pályák felújítására és új infrastruktúra építésére. A kormány további harminc akkumulátoros motorvonat beszerzését, valamint három új töltőállomás megépítését is tervezi. A dízelmotorvonatok kiváltásától a légszennyezés, a zaj, az üzemanyag-felhasználás és az üzemeltetési költségek csökkenését várják.
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaSürgős vasúti járműcserére van szükség Magyarországon
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaHőségriadó után újabb hőhullám közeleg: az EU szerint fel kell készülni a szélsőségekre
-
Zöld Közlekedés3 nap telt el a létrehozás óta2027-től minden autósnak digitális matrica kell Belgiumban
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás ótaA tengervíz már visszaáramlik a Pó medrébe, veszélyben a mezőgazdaság
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaTengerbe került az üzemanyag Szlovéniában, lezárták a népszerű üdülőhely strandját

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés