Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Egy elsüllyedt halászhajó miatt rendeltek el környezetvédelmi készültséget Gran Canaria több településén

Egy elsüllyedt halászhajó miatt rendeltek el környezetvédelmi készültséget a Kanári-szigetekhez tartozó Gran Canaria több településén – közölte a tartomány kormánya.

Létrehozva:

|

0 forintos villanyszámla? Napelemes rendszerrel lehetséges! Kalkuláljon itt ingyenesen. (x) 

A tájékoztatás szerint Telde, Ingenio, Agüimes, Santa Lucía de Tirajana és San Bartolomé de Tirajana településeken halászati tilalmat rendeltek el, és a hatóságok figyelmeztetést adtak ki a környéken tartózkodó hajóknak, de egyelőre nem korlátozták a hajóforgalmat, ahogy a strandok használatát sem. A partiőrség egy 150 méter átmérőjű, 1,8 méter hosszúságú foltot észlelt 7 kilométeres távolságra Gran Canaria partjaitól. A szakemberek folyamatosan figyelemmel kísérik a szennyeződés alakulását. A tartományi kormány szerint az időjárás jelenleg kedvező, a szennyeződés a partszakasszal párhuzamosan halad, ha a körülmények nem változnak, nem érinti a szárazföldet.

A fő veszély az lehet, hogy eléri a sótalanítóüzemeket, vagy hatással lehet rájuk. Úgy tűnik, jelenleg az időjárás kedvez nekünk, de továbbra is éberek vagyunk – fogalmazott Fernando Clavijó tartományi elnök.

A Montes y Sabino nevű halászhajó szerda este süllyedt el, miután kigyulladt, az első feltételezések szerint rövidzárlat következtében. A hajón 2 ezer liter üzemanyag és három gázpalack is volt, amelyek közül egy fel is robbant a tűzben. A legénység a tengerbe ugrott a lángok elől menekülve, épségben sikerült kimenteni mindannyiukat.

Advertisement

Zöldinfó

Egy év alatt rendet tesznek: nagyszabású hulladékfelszámolás indul

Mintaprogramot indítottak az illegális hulladéklerakók felszámolására Salgótarjánban.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Salgótarján önkormányzata közfoglalkoztatási mintaprogramot indított az illegális hulladéklerakók felszámolására, a területeket egy év alatt tisztítják meg – erről a megyei jogú város polgármesteri kabinetje tájékoztatta az MTI-t. A polgármesteri hivatal városüzemeltetési irodája előzetesen felmérést készített a város területén található illegális hulladéklerakókról, ennek során 16 olyan helyszínt tártak fel, ahol az egy helyen elhelyezett hulladék mennyisége legalább 10 köbméter – írta az alternativenergia.hu.

A helyszíneken összesen mintegy 2200 köbméternyi szemetet találtak, ezt a VGÜ Nonprofit Kft. szakmai tanácsai alapján egy egyéves mintaprogram keretében, 22 közfoglalkoztatott bevonásával számolják fel. A hulladéklerakók felszámolását követően a megtisztított területet helyreállítják – tették hozzá.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák