Zöld Közlekedés
Elektromos autót nyomtat magának egy cég
A Local Motors online közössége tervei alapján, mérnök és gyártói tapasztalatokkal rendelkező felhasználói segítségével létrehoz egy autót egy technológiai fesztiválon.
A teljesen virtuálisan megalkotott járművet 3D-s printerekkel akarják elemenként “kinyomtatni” majd összeszerelés után bemutatni. A bemutató az International Manufactoring Technology Show (IMTS) lesz szeptemberben Chicagóban. Amennyiben nem merülnek fel komolyabb technológiai problémák a kocsi öt nap alatt elkészülhet. További részleteket nem nagyon árultak el, de egy elektromos autó épül Chicago városa számára. A Local Motorsnál nem ritkák az ilyen akciók, két éve ugyan még nem printelték ki az autójukat, viszont hasonlóan a mostanihoz, közösségi tudást használták arra hogy egy autót tervezzenek.
Egyébként sem ez lesz az első 3D-s nyomtatású autó, tavaly egy szappanos doboz szerű műanyag autót már csináltak URBEE 2 néven New Yorkban. Az autó, amelynek borítását, a belső terét és a kereteit nyomtatóval csinálták ugyan csak 16 lóerős a könnyű műanyagoknak köszönhetően akár 112 kilométer/órás sebesség is elérhető vele.
forrás: hvg.hu
Zöld Közlekedés
Már Magyarországon is érezhető az elektromos autók térnyerése
Az Európai Unióban éves összevetésben 4,2 százalékkal, 3,794 millióra nőtt az új autók eladása az idei első négy hónapban.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A négy hónapban 746 899 új akkumulátoros elektromos autót (BEV) regisztráltak, ezzel az EU teljes autópiacán a részesedésük 19,7 százalék volt, nagyobb az egy évvel korábbi 15,3 százaléknál – írja az alternativenergia.hu. Az EU négy legnagyobb piaca közül háromban erősen nőtt a BEV-autók regisztrációja: Olaszországban 73,1 százalékos, Franciaországban 48,2 százalékos, Németországban pedig 41,3 százalékos emelkedést jegyeztek föl. Ezzel szemben Belgiumban csak szerény, 1,1 százalékos növekedést mértek. A hibrid-elektromos (HEV) autók részesedése 35,3 százalékról 38,2 százalékra emelkedett. Eközben a benzinüzemű autók piaci részesedése az egy évvel korábbi 28,5 százalékról 22,5 százalékra esett vissza idén áprilisban, a dízelüzemű járműveké pedig 9,6 százalékról 7,7 százalékra zsugorodott.
Az ACEA adatai szerint Magyarországon az idei első négy hónapban 48 ezer 291 új autót hoztak forgalomba, 10,5 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. A BEV-autók eladása 48,4 százalékkal 4617-re nőtt. A benzinüzeműekből 9,1 százalékkal kevesebbet, 9652-öt, a dízelüzemű autókból 15,9 százalékkal kevesebbet, 4538-at regisztráltak. A hálózatról is tölthető, plug-in hibrid (PHEV) autók eladása 112,8 százalékkal 3703-ra ugrott, míg a hibrid-elektromos (HEV) autóké 13,3 százalékkal, 25 ezer 618-ra emelkedett. A Volkswagen csoport (beleértve egyebek között a Skodát, Audit, Seatot, Porschét) eladásai az idei első négy hónapban az EU-ban 2,9 százalékkal nőttek, a Renault-é 7,4 százalékkal estek, a Stellantisé pedig 7,8 százalékkal emelkedtek.
A német luxusautó-gyártó, a BMW Csoport idei első négyhavi értékesítése 3,9 százalékkal nőtt, míg fő riválisa, a Mercedes-Benzé 3,8 százalékkal emelkedett. A dél-koreai Hyundai Csoport autóeladásai 3,1 százalékkal, a japán Toyota Csoporté 2,5 százalékkal, az amerikai Ford Motoré pedig 18,4 százalékkal estek vissza a tavalyi első négy hónappal összevetve. Az amerikai elektromosautó-gyártó Tesla autóeladásai az Európai Unióban január-áprilisban 61,7 százalékkal, 67 ezer 389-re emelkedett éves szinten. Eközben a kínai BYD eladásai 152,9 százalékkal, 71 ezer 863-ra nőttek.
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás ótaMár egy hónap alatt látványos eredményt hozhat a galambbefogási program
-
Zöld Közlekedés5 nap telt el a létrehozás ótaEgyre több az elektromos töltő Magyarországon, de nőnek a rejtett kockázatok is
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaEurópánál gyorsabban melegszik a Kárpát-medence – figyelmeztetnek a szakértők
-
Zöld Közlekedés9 óra telt el a létrehozás óta986 lóerő, 530 kilométeres hatótáv és négy ajtó – új korszakot nyitott a Ferrari
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaSokan még mindig biztosítás nélkül használják az elektromos rollereket

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés