Zöld Közlekedés
Elektromos hajtású motorkerékpárt mutatott be a Harley-Davidson
Elektromos hajtású kísérleti motorkerékpár modellt mutatott be csütörtökön a kultikus amerikai motorkerékpárokat gyártó Harley-Davidson.
A Harley-Davidson Budapest az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a LiveWire, az első elektromos hajtású Harley-Davidson modell egyelőre nem kerül kereskedelmi forgalomba, mivel az elektromos projekt kifejezetten a márka rajongói tábora elvárásainak felmérésére indult.
Az elektromos motorkerékpárt a Harley-Davidson egy kiválasztott vásárlói köre próbálhatja ki a jövő héttől. A legendás 66-os út (Route 66) végigmotorozásával kezdő 2014-es amerikai túra harminc Harley-Davidson márkakereskedést keres majd fel. A motorokat kiértékelő túra jövőre Kanadában és Európában folytatódik.
“Amerikára mindig is jellemző volt, hogy folyton újraértelmezte saját magát” – idézi a közlemény Matt Levaticht, a Harley-Davidson Motor Company elnök-vezérigazgatóját. “A LiveWire Projekt vásárlóink véleményére alapozó újabb izgalmas kezdeményezés” – mutatott rá. “A LiveWire Projekt sokkal inkább hasonlít az első elektromos gitárra, mint egy elektromos autóra” – fogalmazott Mark-Hansd Richer első alelnök, marketing igazgató.
A Harley-Davidson Inc. legutóbb, áprilisban a vártnál nagyobb, 265,9 millió dolláros első negyedéves nyereségről számolt be. A vállalat értékesítési árbevétele az előző évihez képest 10,2 százalékkal 1,73 milliárd dollárra nőtt az első negyedévben. A beszámolási időszakban a Harley Davidson 80 682 motorkerékpárt szállított le disztribútorainak világszerte, 7,3 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.
Zöld Közlekedés
Elektromos és hidrogénhajtású járművekkel versenyeznek a magyar csapatok
Három magyar csapat vesz részt az idei Shell Eco-marathon versenyen Lengyelországban.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Három magyar csapat vett részt a Shell Eco-marathon négynapos energiahatékonysági diákmérnöki versenyen, amely pénteken kezdődött a dél-lengyelországi Kamien Slaskiben működő Silesia Ring versenypályán – közölte a az alternativenergia.hu. A Shell Eco-marathon idei versenyén több tucat európai és afrikai csapat vetélkedik az egyedi építésű és fejlesztésű járművekkel, amelyek feladata, hogy a lehető legnagyobb távolságot tegyék meg a lehető legkevesebb energia felhasználásával, a prototípus és a városi koncepció kategóriákban. A csapatok egyúttal három energiakategóriában indulhatnak: az elsőt a belső égésű motoros járműveknek szánják, a második az akkumulátoros elektromos meghajtású, a harmadik pedig a hidrogénüzemű üzemanyagcellás járműveké.
A Budapesti Műszaki Egyetem (BME) két csapatot indít: a BME HydroShark csapat a városi koncepció kategóriában egy hidrogénüzemű üzemanyagcellás járművel versenyez, a BME SharkTeam pedig a prototípus kategóriában egy belső égésű motoros járművet mutat be. A győri Széchényi István Egyetem SZEnergy Team csapata a városi koncepció kategóriában versenyez egy akkumulátoros elektromos meghajtású modellel. A magyar csapatok “évtizedek óta képviselik hazánkat, valamint a világszinten is versenyképes magyar mérnöki tudást, innovációt és fejlesztéseket” – áll a közleményben. Az elmúlt években a magyarok stabilan a Shell Eco-marathon európai élmezőnyéhez tartoztak, a Széchenyi István Egyetem SZEnergy Team csapata 2022 óta minden évben megnyerte az akkumulátoros elektromos hajtású városi koncepció kategóriát.
Az első Shell Eco-marathont 1985-ben Franciaországban rendezték meg, ahol 25 autó sorakozott fel a rajtvonalnál. A megmérettetés mára a világ egyik legjelentősebb hallgatói mérnökversenyévé nőtte ki magát, 52 ország közel 5000 csapatának részévtelével. A Lengyelországban szervezett idei nemzetközi megmérettetés győztesei a jövőre első alkalommal megrendezendő globális versenyre jutnak tovább.
-
Zöldinfó7 nap telt el a létrehozás ótaSzakértő: a Velencei-tó válsága túlmutat a vízhiányon
-
Zöld Közlekedés24 óra telt el a létrehozás ótaFordulóponthoz érkezhet az elektromos autózás
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás ótaA jelenlegi vízdíjak mellett veszélybe kerülhet a jövő ivóvízellátása
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaÚj lendületet kap a napenergia: több mint 1000 MW-tal bővült a hálózati kapacitás
-
Zöld Közlekedés4 nap telt el a létrehozás ótaA nagy SUV-k miatt fogyhatnak el a parkolóhelyek Európában

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés