Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Feszültség az EU és Kína között az elektromos autók támogatása miatt

Folytatódnak az Európai Unióval az egyeztetések a kínai elektromos autók ármegállapodásáról.

Létrehozva:

|

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Miközben folytatódik a párbeszéd Kína és az Európai Unió (EU) között a kereskedelmi védintézkedésekről, az EU és egyes kínai vállalatok külön tárgyalásai kockára tehetik a kölcsönös bizalmat, és lassíthatják az általános előrehaladást – írja az alternativenergia.hu. Ho Ja-tung, a minisztérium szóvivője pekingi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a felek a hét elején kereskedelmi védintézkedésekről szóló megbeszéléseket folytattak, és a konzultációk a jövő héten is folytatódnak. “Kína üdvözli az EU döntését, hogy újraindítja a minimálár-megállapodásra vonatkozó konzultációkat, és értékeli, hogy az EU visszatért a párbeszéden alapuló konfliktuskezelés útjára” – fogalmazott.

A szóvivő szerint a kínai gépipari és elektronikai import-export kamarát több kínai vállalat hatalmazta fel egy olyan javaslat előterjesztésére, amely egységes iparági álláspontot képvisel – emelte ki, hozzátéve, hogy a felek ezen az alapon több fordulóban folytattak konzultációkat, és előrelépést értek el. “Kína reméli, hogy az EU betartja a kétoldalú vezetői szinten elért fontos konszenzust, szigorúan követi a megkülönböztetésmentesség elvét, és a korábbi munkára alapozva mielőbb párbeszéd útján rendezi a súrlódásokat”- közölte. Hozzátette: ez elősegítené mindkét fél iparágainak fejlődését egy nyitott és stabil piaci környezetben.

Az Európai Unió 2024 októberében akár 45,3 százalékos vámokat hagyott jóvá azokra a kínai elektromos autókra, amelyek esetében a brüsszeli vizsgálat szerint tisztességtelen állami támogatások befolyásolhatják a piaci verseny alakulását. Peking szerint gyártói versenyképesebbek, és a vámok helyett minimáláras megoldást javasolt.

Advertisement

Zöld Közlekedés

A fenntartható akkumulátorgyártásra épít a debreceni üzem

Megkezdődött a tömeggyártás az EcoPro BM Hungary Zrt. debreceni üzemében.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Megkezdődött a tömeggyártás az EcoPro BM Hungary Zrt. debreceni üzemében, ahol lítiumion akkumulátorokhoz szükséges katódanyagokat állítanak elő – tájékoztatta a társaság az MTI-t. A dél-koreai EcoPro csoport első európai gyártóbázisán május 18-án kezdődött a tömeggyártás – tudatta az alternativenergia.hu. A közlemény szerint a mintegy 44 hektáron elterülő komplexum három technológiai egység integrált működésére épül: az EcoPro BM a katódanyag gyártást végzi, az EcoPro Innovation a lítium feldolgozásáért felel, míg az EcoPro AP ipari oxigént és nitrogént állít elő.

Az üzem éves gyártási kapacitása jelenleg 54 000 tonna, amely megközelítőleg 600 000 elektromos jármű ellátásához elegendő. A beruházás hosszú távon meghatározó szerepet játszik az európai akkumulátoripar fenntartható fejlődésében – emelték ki. A közleményben kitértek arra, hogy a vállalat működésének egyik pillére a környezetvédelem. A létesítmény tervezése és üzemeltetése során minden folyamatot a lehető legalacsonyabb ökológiai lábnyom elérésének szempontjai mentén alakították ki, rendszereiket a technológiai fejlődéshez igazodva folyamatosan fejlesztik és korszerűsítik. Példaként említették, hogy a levegővédelem érdekében modern HEPA szűrőket szereltek fel, ezzel is csökkentve a kibocsátás mértékét. A munkavállalók egészségének védelme érdekében a gyártás szigorúan kontrollált környezetben zajlik – húzták alá.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák