Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Háromnapos munkahetet vezetnek be ebben az autógyárban

Létrehozva:

|

Beszállítói nehézségek miatt háromnapos munkahetet vezetnek be az egyik legrégebbi németországi autógyárban, a Ford kölni üzemében – írta csütörtökön a Bild című német lap.

A beszámoló szerint a Ford Fiesta modellt gyártó üzemben a következő öt héten mintegy ötezer alkalmazott csak keddtől csütörtökig dolgozik majd. Az átszervezésre azért van szükség, mert a koronavírus-világjárvány és az ukrajnai háború szétzilálta a beszállítói hálózatokat, így krónikus a félvezető-hiány, a háború kezdete óta pedig az ukrajnai gyártású kábelkötegek ellátása is akadozik. A Ford 1931 óta működtet üzemet Kölnben, ahol 1998-ban az amerikai cég európai központját is kialakították. A Németország nyugati részén fekvő nagyvárosban nagyjából 15 ezer embert foglalkoztatnak, a gyártás mellett például a fejlesztés területén. A Fiesták gyártása az utóbbi hónapokban többször szünetelt már az alkatrész-, és alapanyag-ellátási zavarok miatt, így áprilisban is alig készültek új autók.

Hosszabb távon végleg leállítják a hagyományos meghajtású kocsik gyártását, mert a Ford teljesen átáll az elektromos autókra. Az üzemet is átalakítják, erre 1,8 milliárd eurót (700 milliárd forint) fordítanak a következő években. A fejlesztés részeként felépítenek a többi között egy akkumulátor-gyártó üzemegységet. Az első tisztán elektromos hajtású és tömeggyártásra szánt személyautó a tervek szerint 2023-tól készül Kölnben, és 2024-ben egy második elektromos modell is megjelenik majd a németországi üzem termékpalettáján.

Advertisement

Az elektromos személyautók tervezésére, gyártására és forgalmazása a cég Ford Model e néven létrehozott egy új üzletágat, amely a haszongépjárművekre szakosodott Ford Pro-val együtt 2024-től hét modellt kínál majd Európában. A társaság várakozása szerint 2026-ban már 600 ezernél is több elektromos hajtású gyártmányt értékesítenek az európai piacon, világszerte pedig több mint kétmilliót.

Advertisement

Zöld Közlekedés

2027-től minden autósnak digitális matrica kell Belgiumban

Fizetőssé válnak a belga autópályák jövőre.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Fizetőssé válnak a belga utak és autópályák, 2027 májusától minden autósnak matricát kell vásárolnia, amelynek ára a jármű környezetvédelmi besorolásától és az úthasználat választott időtartamtól függően változik – tájékoztatott a Le Soir című, francia nyelvű belga napilap. Az alternativenergia.hu információi szerint Belgium regionális kormányainak megállapodása értelmében 2027. május 1-jétől digitális matrica lesz kötelező minden 3,5 tonna alatti jármű közúti használata esetén is, függetlenül attól, hogy Belgiumban vagy külföldön vannak-e forgalomba helyezve. Az autósok választhatnak egynapos, tíznapos, kéthónapos vagy egyéves matrica közül. Az ár a jármű CO2-kibocsátásától függ. Egy elektromos jármű éves matricája 90 euróba fog kerülni. Az Euro-4-es autók matricája 100 euróba, míg minden 2005 előtt forgalomba helyezett jármű tulajdonosának 125 eurót kell majd fizetnie. A matrica bevezetésének célja, hogy a külföldi autósok hozzájáruljanak a nemzeti úthálózat karbantartási költségeihez A belga autósok számára a meglévő adók csökkentésének köszönhetően a matrica bevezetése nem jár majd pluszköltséggel – írták.

Az új adó várhatóan több százmillió eurót fog generálni – tették hozzá. Ben Weyts flamand pénzügyminiszter és François Desquesnes vallon mobilitási miniszter péntek délután sajtótájékoztatón elmondta, a belga útdíjhasználati matrica csak személygépkocsikra lesz érvényes. A motorkerékpárok, a traktorok, a buszok, valamint a mentőszolgálatok által használt járművek mellett a rendőrség és a védelmi erők járművei is mentesülnek a matrica használta alól. A teherautók esetében más rendszer, kilométeradó van érvényben – emlékeztettek. Az üzleti célokra használt furgonok tulajdonosai teljes mértékben levonhatják az összeget költségként.

Kéthónapos türelmi időszak után, 2027. július 1-jétől a matrica nélkül közlekedő autók tulajdonosainak egy kezdeti 70 eurós bírsággal kell számolniuk, ami a befizetés elmaradása esetén emelkedik. A második szabálysértés 140 eurós, a harmadik pedig 210 eurós bírsággal jár majd. Az ellenőrzéseket az utak mellett elhelyezett, a rendszámtáblákat felismerni képes kamerákkal és mobil ellenőrző rendszerekkel végzik – tájékoztattak.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák