Zöld Közlekedés
Hawaii az első amerikai állomása a napelemes repülőnek
Hawaii lesz az első állomása az Egyesült Államokban annak a svájci gyártású repülőgépnek, amely a világon elsőként kizárólag napenergiára támaszkodva készül körberepülni a Földet.
A történelmi jelentőségű utazás a jövő héten kezdődik. Ha sikerül teljesíteni a kihívást, a svájci gyártású Solar Impulse-2 lesz az első repülőgép, amely úgy repüli körbe a Földet, hogy kizárólag napenergiát használ négy propellerének működtetéséhez.
A projektet megálmodó Bertrand Piccard és André Borschberg svájci pilóta azt tervezi, hogy Abu-Dzabiból indul útnak és nagyjából öt hónap alatt teljesíti a távot.
A Honolulu Star-Advertiser című hawaii napilap szerint a Föld körüli út legnagyobb kihívást jelentő szakasza a Kínából Hawaiira tartó ötnapos repülés lesz. Ha minden jól megy, akkor a napelemes repülőgép április 20-án landol a hawaii Kalaeloa repülőtéren.
Zöld Közlekedés
Akár 160 új, környezetbarát trolibusszal bővülhet Budapest flottája
Akár 160 új, környezetbarát, alacsonypadlós trolibusz érkezhet Budapestre.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) megteremtette a lehetőségét annak, hogy a szükséges pénzügyi fedezet rendelkezésre állása esetén összesen 160 új, környezetbarát, alacsonypadlós trolibusszal gyarapodjon a fővárosi flotta – közölte az alternativenergia.hu. Közleményük szerint a BKK aláírta a járműbeszerzésről szóló keretmegállapodást a közbeszerzési eljáráson nyertes Electrobus Europe Zrt.-Yutong-párossal, így a forrás rendelkezésre állásakor folytatódhat a budapesti járműpark fejlesztése, tovább javítva a fővárosi közösségi közlekedés színvonalát.
A keretmegállapodás hatályba léptetéséhez a szerződés aláírásától számított hat hónapon belül biztosítani kell a kötelezettségvállalással érintett 40 jármű – 16 szóló és 24 csuklós trolibusz – megrendeléséhez szükséges fedezetet. A közlekedésszervező célja továbbra is az, hogy a projekt európai uniós támogatás bevonásával valósuljon meg.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaMilliárdos beruházásokkal gyorsítaná az EU a tiszta energiára való átállást
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás óta„Spanyolország ég” – a Greenpeace sürgős klímavédelmi intézkedéseket követel
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaKiszáradó folyók, fogyó ivóvíz: egyre súlyosabb a vízhiány Magyarországon
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaRekordhőmérséklet az olasz tengereknél: a klímaváltozás már a mélyben is pusztít
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaLegmagasabb fokozatú aszályriadót rendeltek el az ország nagy részén

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés