Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Innovatív napelemes megoldás: a homlokzatburkolattal egy síkban integrált rendszer

A KÉSZ-csoport tagvállalata, a KÉSZ Metaltech Kft. kivitelezésében, az Eferte tervezőiroda tervei alapján elkészítették az ország első fotovoltaikus homlokzatát, amelynél a napelemek a homlokzatburkolattal egy síkban jelennek meg.

Létrehozva:

|

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A fenntartható energiatermelést szolgáló megoldást a Pappas Auto Mercedes-Benz márkakereskedésének épületén valósították meg Budapesten – értesült az alternativenergia.hu. A közlemény szerint az innovatív és egyedülálló rendszer a KÉSZ Greentech saját fejlesztésű megoldására épül, amely lehetővé teszi, hogy a napelemek az épület homlokzatburkolatába integráltan legyenek beépíthetők. A homlokzatra 104 darab egyedi gyártású napelemet építettek be, több mint 160 négyzetméter felületen. A homlokzat minden évszakban képes energiát termelni, kiegészítve a hagyományos, tetőn elhelyezett rendszerek teljesítményét – tették hozzá, megjegyezve, megtérülésének ütemét befolyásolja az épület energiafogyasztása, tájolása, illetve a helyi energiaárak. A társaság tájékoztatása szerint a KÉSZ-csoport árbevétele 2024-ben 188,53 milliárd forint, egy évvel korábban pedig 234,73 milliárd forint volt. A cégcsoport tavaly 6,79 milliárd forint nyereséggel zárt, míg 2023-ban 7,34 milliárd forint volt az adózott eredménye.

Zöld Energia

Évi 617 tonnával kevesebb károsanyag: napelemes fejlesztéssel zöldül az Alstom mátranováki gyára

Az Alstom egy 1,5 megawatt kapacitású napelemparkkal zöldíti mátranováki gyárának villamosenergia-felhasználását.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A gyár éves villamosenergia-igényének 23 százalékát zöldárammal kiváltó beruházás során 6600 négyzetméternyi napelemet telepítenek majd a szakemberek – írja az alternativenergia.hu. A tájékoztatás szerint a napelemek 1600-1700 megawattóra zöldáramot biztosítanak majd évente gyár számára, amivel a telephely 617 tonna károsanyagkibocsátástól kíméli meg a környezetet évente. A cég emlékeztet, hogy a mátranováki gyárban négy évtizede kezdték meg a forgóvázkeretek gyártását metró- és vasúti szerelvényekhez. A Mátranovákon előállított termékek számos szerelvénytípusban megtalálhatóak Európa-szerte: a hagyományos és a nagysebességű vonatokban, elővárosi vonatokban, mozdonyokban és emeletes vasúti kocsikban.

Az Alstom a magyar vasúti közlekedés meghatározó szereplője, több mint 20 éve van jelen Magyarországon. Az ország egyik legnagyobb metrószerelvény-beszállítója, amely a budapesti metrószerelvények 50 százalékát gyártotta a 2-es valamint a 4-es metróvonalra, és az utóbbin közlekednek az első vezető nélküli metrók Közép- és Kelet-Európában. Emellett a MÁV 25 darab Traxx mozdonyt üzemeltet saját állományában, illetve számos további bérelt Alstom villamosmozdony fut Magyarországon. A vállalat ezen túlmenően modernizálta a MÁV-Start 59 elektromos motorvonatát is a legmodernebb ETCS L2 vonatbefolyásoló rendszerrel, amelynek köszönhetően ezek a szerelvények a korábbinál biztonságosabban és jóval hatékonyabban közlekedhetnek a magyar vasúti vonalakon – ismertette az Alstom.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák