Zöldinfó
Katar 126 millió tonnára kívánja növelni LNG-termelését
Katar növelni tervezi cseppfolyósítottföldgáz-termelését az északi mező déli szakaszának (NFS) fejlesztésével, amit részben a TotalEnergiest francia céggel valósít meg.
Katar energiaügyi államminisztere azt mondta, hogy az északi mező déli szakaszának fejlesztése révén évi 110 millió tonnáról 126 millió tonnára bővül az ország LNG-termelése. Közölte továbbá, hogy az emírség több szerződést kötött 60 nagy teherbírású gázszállító tartályhajó építésére, bérlésére és üzemeltetésére. A QatarEnergy katari állami cég a francia TotalEnergiest választotta ki fő partnerének az NFS fejlesztésében. Az ügyletben 25 százalékos lesz a külföldi részarány, ebből a franciáké 9,375 százaléka a két cég között létrejött megállapodás szerint.
mti
Zöldinfó
A Futureal új beruházása felgyorsítja a megújuló energia hasznosítását
Befejező fázisához érkezett a Futureal Energy Partners energiatároló egység telepítése Maglódon, Fóton és Pátyon.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A fejlesztés egy több mint 1,6 milliárd forintos projekt részeként valósul meg, az Európai Unió támogatásával – közölte az alternativenergia.hu. A kezdeményezés célja, hogy fenntartható zöld beruházásként segítse a megújuló energiaforrások hatékonyabb felhasználását a villamosenergia-rendszer rugalmasságának növelése, valamint a termelés és fogyasztás időbeli összehangolása érdekében. A fenntartható fejlesztést a Futureal Energy Partners-hez tartozó projektcég, az FEH Solar One Kft. valósítja meg, a társaság 536 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el, a “Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőknél” elnevezésű felhívás keretében megítélt összeget teljes mértékben az Európai Unió biztosítja.
A Futureal Energy Partners Maglódon, Fóton és Pátyon összesen három, egyenként 1 megawatt (MW) teljesítményű és 2 megawattóra (MWh) kapacitású, valamint két, egyenként 0,5 MW teljesítményű és 1 MWh kapacitású energiatárolót telepít logisztikai parkok közelében, az energiafelhasználás optimalizálásáért. A projekt magában foglalja a tervezést, az engedélyeztetést, az energiatároló eszközök üzembe helyezését, valamint azok akkreditációját és működtetését is. Az egységeket a HelloParks ipari ingatlanfejlesztő logisztikai megaparkjaiban, öt helyszínen helyezik ki.
A társaság jelenleg a maglódi energiatároló egység befejező munkálatait végzi, és már előrehaladott állapotban vannak a fóti és a pátyi berendezések kivitelezési munkálatai is. Az energiatárolók helyszínét adó HelloParks portfóliójába tartozó csarnokok összterülete tavaly elérte az 500 ezer négyzetmétert. Ez idén további 46 ezer négyzetméterrel bővül a maglódi MG4 kivitelezésével. Az átadott és folyamatban lévő projektek teljes fejlesztési értéke megközelíti a 600 millió eurót. A Futureal-csoport tagjaként működő vállalat 2025. január 1-től létesítményei teljes áramigényét megújuló forrásból biztosítja saját, helyszíni naperőművekkel és hiteles származási garanciával rendelkező forrásokon keresztül – közölték.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaSpeciális repülőgép pásztázza a föld mélyét Magyarországon
-
Zöld Energia6 nap telt el a létrehozás ótaArany minősítést kapott a Börzsöny egyik legzöldebb szállodája
-
Zöldinfó7 nap telt el a létrehozás ótaMagyarország az ETS2 halasztását sürgeti: túl nagy teher lenne a lakosságnak
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás ótaIdeiglenes engedélyt kapott a szerb olajimport
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás ótaPasszold vissza, Tesó! – újraindult a használt mobilok gyűjtése
