Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Közel 42 ezer villanyautó fut Norvégiában

Létrehozva:

|

A tél beálltával a villanyautók ellendrukkerei már több cikkben is feszegették, hogy a hideg időben a hatótávolság drasztikusan csökken és a villanyautó szinte használhatatlan lesz.

Megnyugtatjuk őket, bennünket nem fog zavarni, hogy ezt gondolják, addig mi a reggeli indulásnál a kellemesen melegre felfűtött villanyautóban elsuhanunk azok mellett, akik a -8 fokban megpróbálják bebikázni a hörögve füstölő, alig átforduló dízelmotorokat. Valószínűleg azt a 42 ezer norvég villanyautó-tulajdonost sem zavarja a hideg, akik 2014. végéig a zéró emissziós autózás mellett döntöttek Norvégiában, pedig ott aztán gyakran van hideg. A legfrissebb statisztika szerint mintegy 15 ezer Nissan Leaf, 6 ezernél is több Tesla és legalább ennyi egyéb villanyautó rója az utakat. A villanyautók arányának növekedése drasztikus, a norvég autózás fejlődését továbbra is szemmel fogjuk tartani.

forrás: everda.hu

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Közlekedés

Új irány: klímabarát közlekedést követelnek az európaiak

Az Európai Bizottság klímabarát közlekedést célzó polgári kezdeményezést vett nyilvántartásba.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az Európai Bizottság nyilvántartásba vette a Gyors, kényelmes, megfizethető és mindenekelőtt klímabarát közlekedést minden európainak elnevezésű európai polgári kezdeményezést – közölte a brüsszeli testület. A kezdeményezés szervezői arra kérik a bizottságot, hogy a vasúti közlekedést valódi alternatívává tegye a légi közlekedéssel szemben erős, kontinensszintű hálózat és szervezeti háttér kialakításával, valamint a piaci egyenlőtlenségek felszámolásával – írja az alternativenergia.hu. A szervezők konkrét javaslatai között szerepel egy uniós szintű repülőgép-üzemanyagadó bevezetése, az áfamentesség megszüntetése és a tisztességes árképzés kialakítása, továbbá az ebből származó bevételek egy jelentős hatáskörrel rendelkező európai vasúti szervezethez történő irányítása.

A bizottság közleménye szerint a kezdeményezés teljesíti a vonatkozó jogszabályokban meghatározott formai feltételeket, ezért jogilag elfogadhatónak minősült. A testület ugyanakkor hangsúlyozta: a regisztráció nem jelenti a javaslatok tartalmi értékelését, és nem befolyásolja a bizottság későbbi döntését sem. Az európai polgári kezdeményezés nem eshet a bizottság azon hatáskörén kívül, hogy uniós jogi aktusra irányuló javaslatot nyújtson be, nem lehet nyilvánvalóan visszaélésszerű, komolytalan vagy zaklató jellegű, és nem lehet ellentétes az Európai Unió értékeivel. A nyilvántartásba vételtől számítva a szervezőknek hat hónap áll rendelkezésükre, hogy megkezdjék az aláírásgyűjtést. Amennyiben az európai polgári kezdeményezés egy év alatt egymillió támogató nyilatkozatot kap legalább hét különböző tagállamból, az Európai Bizottságnak reagálnia kell. A brüsszeli testület dönt arról, hogy a kezdeményezésre válaszul hoz-e intézkedéseket vagy sem, és a döntését meg kell indokolnia.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák