Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Magán: Piacra dobták az olcsósított napelemes rendszert

Az Indielux és az EPP Solar piacra dobja a világ legnagyobb, csatlakoztatható, energiatárolós napelemes rendszerét, amely egyszerűen telepíthető és akár 55%-kal olcsóbb a hagyományos rendszereknél.

Létrehozva:

|

Az Indielux és az EPP Solar bejelentette a „világ legnagyobb” csatlakoztatható napelemes rendszerének piacra dobását, amely egy 6 kW teljesítményű egység energiatárolási lehetőséggel, írja a pv-magazine.com. A rendszer meglévő elektromos hálózatokhoz csatlakoztatható egy biztonsági csatlakozóval, és Németországban, Franciaországban, Ausztriában, Lengyelországban és Spanyolországban lesz elérhető első körben.  A két vállalat szerint a rendszer előrendelése már megkezdődött, a hivatalos piacra dobás pedig decemberben várható, opcionális telepítési szolgáltatással együtt. „A Ready2plugin technológia az egyetlen olyan megoldás ebben a teljesítménykategóriában, amely lehetővé teszi a meglévő elektromos hálózatok szabványos és egyszerű használatát biztonsági csatlakozón keresztül, villanyszerelő bevonása nélkül” – nyilatkozta az Indielux. Patrick Willemer, az EPP Solar ügyvezető igazgatója szerint a technológia és az EPP logisztikai hálózatának összefonódása akár 55%-os árkedvezményt biztosít a hagyományos, energiatárolóval ellátott napelemes rendszerekhez képest. A rendszert közösen fejlesztették, és az Indielux integrálta a Growatt WR SPH 3000 TL BL-UP inverter kommunikációját a Ready2plugin teljesítménymonitorába.

Az egység bifaciális napelem modulokat tartalmaz, 3 kW és 6 kW közötti teljesítménnyel, amelyek az ügyfelek igényei szerint méretezhetők. Az akkumulátorkapacitás 5,1 kWh és 25,6 kWh között választható. Az energiamenedzsment rendszer 800 W-ra korlátozza a hálózatba történő betáplálást, míg az önfogyasztásra 2000 W-ig használható konnektor biztosított. A rendszer vészhelyzeti csatlakozója akár 3000 W-ot is képes leadni. A berendezés -10 °C és +50 °C közötti hőmérséklet-tartományban működik. Az árak 4700 eurótól (kb. 1.910.000 Ft) kezdődnek, a végső összeg az egyéni konfigurációktól függ. Az EPP Solar különleges árkedvezményeket kínál a hivatalos piacra dobás előtt.

 

Kép: Indielux

Zöld Energia

2030-ra duplájára emelkedhet a geotermikus energia felhasználása Magyarországon

A tavaly kidolgozott Nemzeti Földhő Stratégia céljaival összhangban a geotermikus energia felhasználása a jelenlegi kétszeresére emelkedhet Magyarországon 2030-ig – mondta az Energiaügyi Minisztérium (EM) energetikáért felelős államtitkára Bólyban.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Steiner Attila egy, a helyi geotermikus rendszer bővítését szolgáló projekt nyitórendezvényén kiemelte: e cél elérése érdekében a magyar kormány több támogatási lehetőséget is kínál a következő időszakban. A Jedlik Ányos energetikai programban több más energiaforrás mellett a geotermikus energia alkalmazását, előállítását is támogatják az ország földgázkitettségének csökkentése érdekében – mondta, kiemelve, hogy a 440 milliárd forintos támogatási programból több mint 70 milliárd forint jut geotermikus projektekre, azon belül fúrásokra és felszíni beruházásokra.
Az államtitkár a Pécs és Mohács között fekvő, közel négyezer lelkes kisváros közintézményeinek, ipari létesítményeinek hőenergia-ellátását szolgáló rendszerről szólva kiemelte, hogy az példaértékű nemcsak országos, de európai szinten is. Külön érdekessége, hogy egyfajta mintaprojektként megmutatja: egy kisebb település esetében is megéri a geotermiára támaszkodni, hiszen Bóly esetében közintézmények és ipari fogyasztók a felhasználók – monda.

Steiner Attila közölte: a geotermikus energia Magyarország számos pontján jól hasznosítható, továbbá biztonságos, olcsó, kiszámítható módon kinyerhető, így a napenergia és az atomenergia mellett a következő időszakban fontos szerepet tölthet be az ország energiaellátásában. Jean-François Paroz, Svájc magyarországi nagykövete emlékeztetett, hogy a Svájci-Magyar Együttműködési Program (Svájci Alap) támogatását is élvezi a bólyi fejlesztés. Közölte: az alpesi ország egy olyan átfogó program keretéből biztosítja a támogatást, amely Magyarország geotermikus potenciáljának magasabb fokú kihasználását és a jelenlegi geotermikus energiatermelési lehetőségek fejlesztését tűzte ki célul.

Hargitai János (KDNP), a térség országgyűlési képviselője azt mondta: Bóly mindig is sikeres volt gazdasági értelemben, de ugrásszerű fejlődésen ment keresztül a közeli M6-os és M60-as autópályák megépítése óta. Úgy vélte, további gazdasági fellendülést hoz majd a kisváros számára a magyar és a horvát sztrádák közeljövőben megvalósuló összeköttetése, valamint az, hogy néhány éven belül átadják a mohácsi Duna-hidat és a hozzá kapcsolódó utakat. Fehérvári Dávid, Bóly független polgármestere emlékeztetett: Bólyban több mint két évtizedes múltra tekint vissza a geotermikus energia hasznosítását szolgáló törekvés, hiszen 2004-ben fúrták az első termálkutat a város központjában. A kedvező tapasztalatok után a geotermikus energiaforrások kiaknázása érdekében ezután további kutakat nyitottak, 2008 óta pedig közintézményeket, később már ipari létesítményeket is fűtenek a feltörő melegvízzel – mondta.

Mivel az egy évben értékesített geotermikus energia mennyisége a 2008-as 13-ról mintegy 20 terajoule-ra, ezzel párhuzamosan a vízforgalom évi 125 köbméterről csaknem 200-ra nőtt, a bólyi geotermikus rendszer elérte felső korlátját: a termelő kutak hozama a beépített technológiával nem emelhető tovább – indokolta az elmúlt évek a fejlesztéseit. A projekt ismertetője szerint a beruházás keretében hatékonyabbá teszik a jelenlegi technológiát, új hőközpontokat létesítenek, és további öt kilométernyi vezetéket építenek a – jelenleg 60 hektáros, és további 30 hektáros bővítés előtt álló – helyi ipari parkban működő vállalkozások nagyobb volumenű kiszolgálása érdekében. Az új vezeték lehetőséget teremt a mezőgazdaság hőenergiával történő ellátására, így üvegházas növénytermesztésre és mezőgazdasági termények szárítására egyaránt.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák