Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Magyar találmány forradalmasítja a városi közlekedést?

Létrehozva:

|

Egyszerre forradalmasítja a gördeszkázást, a szörfözést és a belvárosi közlekedést egy magyar feltaláló, aki a projekt beindításához szükséges 20 ezer dollárt az indiegogo.com nevű, közösségi finanszírozással foglalkozó oldalon próbálja összeszedni.

A DESKA elnevezésű találmány egy háromkerekű, karbonszálas anyagból készült deszka, amin a szörfön használt pántokba akaszthatjuk a lábunkat. A kézzel gyártott szerkezet kerekei nagyobbak az átlagos gördeszkakerekeknél, a fékezést pedig tárcsafékkel oldja meg a tervező. Az indiegogo-oldalon közzétett videón mondjuk az látszik, hogy ez sem mindig segít, ha hirtelen kell megállni, de ez amúgy is a gördeszkához hasonló szerkezetek bája. A féket ráadásul nem lábbal, hanem kézzel kell kezelni, egy, a kerékpárokon is használt fékkarhoz hasonló kart kell meghúzni, ha jön a járda széle.

Persze, mint minden igazi gördeszkánál, itt is adott annak a lehetősége, hogy az ember nem megáll, hanem ugrik. Az erős szénszálas váz, illetve a lábfejet biztosan tartó pántok ezt különösen érdekessé teszik. Az igazi, piachasító újdonság azonban az lehet, hogy a DESKA-ba egy könnyed mozdulattal beleállíthatunk egy szabványos szörfvitorlát, és ha fúj a szél, máris megspóroljuk a lábbal hajtás szenvedését.

A terméket a közösségi finanszírozás megszokott szabályai szerint tudjuk támogatni. 6 dollárért még csak a támogatói listára kerülünk fel, hatvanért már különleges pólót kapunk, 120 dolláros támogatásért cserébe pedig egy 40 százalékos kupon jár. Aki a konkrét terméket is meg akarja szerezni még mielőtt mindenkinek ilyenje lenne, az 490 dollárt kell befizessen, bár ebben még sem a fékrendszer, sem szörfös lábpántok nincsenek benne. Azért a csomagért 579 dollárt kér a fejlesztő. A cikk írásakor 14 támogató 4930 dollárt dobott össze (úgy jön ki a matek, hogy a Hewlett Packard 3236 dollárral támogatta a projektet egy versenyben, ahol a legötletesebb indiegogo-ötleteket keresték).

Advertisement

Tölgyesy Csaba, a projekt gazdája azt is megígérte, hogy ha több pénz jön össze, mint 30 ezer dollár, akkor a deszkák (vagyis DESKA-k) speciális díszítésben is elérhetők lesznek.

forrás: index.hu

Advertisement

 

Advertisement
4 hozzászólás

4 Comments

  1. frankiboy

    2014-09-29 at 15:48

    Sajnos azt kell.hogy írjam,mint sokszor,hogy ez sem Magyar találmány…ugyan úgy,mint a nap elemes tetőcserép,led-es közvilágítás,újra feldolgozott műanyag kerti bútorok,újra hasznosított műanyag tető “cserép”….STB…… Sajnos ilyen a magyar,ha kevesen tudnak róla akkor az ötletet is magunkévá mondjuk…egyébként létezik ennek a szerkezetnek elektró,és benzines változata is,sőt 10 éve magam is készítettem motoros gördeszkát,csak az 4 kerekű volt …..Ez is hasonló projekt,mint a : GO-PED,SEGWAY,SCROOSER….

    Mindegyikre nagy jövő állt…..

  2. frankiboy

    2014-09-29 at 16:47

  3. frankiboy

    2014-09-29 at 17:13

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Közlekedés

Folytatódik a közlekedés zöldítése: új elektromos buszok álltak forgalomba Kaposváron

Tizenhárom új elektromos autóbusz érkezett Kaposvárra.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Tizenhárom új elektromos autóbusz érkezett Kaposvárra, ezzel új korszak kezdődik a város közösségi közlekedésben – közölte Szita Károly (Fidesz-KDNP), a somogyi vármegyeszékhely polgármestere a Facebook-oldalán. A politikus július közepén a közösségi oldalára feltöltött videóban tájékoztatott arról, hogy a városban negyvennégy új elektromos autóbuszt állítanak a helyi tömegközlekedés szolgálatába jövő nyárig, ebből kettőt átadtak, további tizenhárom július végére várható – olvasható az alternativenergia.hu oldalon.

A politikus azt mondta, hogy a járművek között csuklós, szóló- és midibuszok egyaránt lesznek, utóbbiak a városnak azokba az utcáiba is eljuthatnak, amelyekben a régebbi buszok a méretük miatt nem tudnak közlekedni. Még idén bevezetik az elektromos jegyrendszert, amelyet sok fiatal kért, és megújul a menetrend, ennek társadalmi egyeztetési folyamata megkezdődött – tette hozzá.

Szita Károly idén márciusban jelentette be, hogy aláírták Kaposvár közösségi közlekedésének 15 milliárd forintos fejlesztésére, azon belül az elektromos autóbuszok beszerzésére, valamint az ahhoz kapcsolódó beruházásokra vonatkozó kormányzati támogatási szerződést. A 2027 nyarára teljessé váló elektromos buszflotta a 2015-ben vásárolt sűrítettgáz-üzemű buszokat váltja fel, ennek eredményeként csökken a városban a károsanyag-kibocsátás, mérséklődik a helyi tömegközlekedés évi 1,1 milliárd forintos vesztesége, nő a szolgáltatás színvonala – tette hozzá.

Advertisement

Kiemelte, Kaposvár lesz az első város Magyarországon, ahol száz százalékban elektromos járművekkel biztosítják a tömegközlekedést, és ugyancsak az első, ahol önvezető autóbusz jár. A közlekedésfejlesztés részeként harminc elektromos töltőt, húsz korszerű utastájékoztatóval felszerelt úgynevezett okosbuszmegállót is építenek – mondta akkor Szita Károly.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák