Zöld Energia
Megvásárolásra kerül a tázlári napelemes erőmű
Az MVM Zöld Generáció Kft. megvásárolja a 63 megawatt peak (MWp) beépített teljesítményű tázlári napelemes erőművet, amely a HO-ME 2000 Vagyonkezelő Kft., a MASPED Első Magyar Általános Szállítmányozási Zrt. és a MET Green Asset Holding AG tulajdonában van, a megállapodást december 20-án írták alá – tájékoztatta az MVM szerdán az MTI-t.
A várhatóan 2024. első negyedévében lezáruló tranzakcióval az MVM csoport megújuló energiatermeléssel foglalkozó tagvállalatához, az MVM Zöld Generáció Kft.-hez kerül a Tázlár határában lévő, több mint 100 hektáron elterülő napelemes erőmű, amely 115 ezer darab napelemes panelével évente összesen 85 ezer megawattóra energiát termel karbonsemleges módon, ezzel tovább csökkentve a villamosenergia-szektor fajlagos szén-dioxid-kibocsátását. Az MVM közölte: a vállalatcsoport folyamatosan bővülő megújuló termelői kapacitásával jelentősen hozzájárul a zöld átmenet megvalósításához, Magyarország dekarbonizációs célkitűzéseinek eléréséhez.
Zöld Energia
Geotermikus energia: feltérképezik a föld alatti lehetőségeket
Földhőt keresnek Esztergom és Dorog térségében.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Az Országos Geotermikus Kutatási Program keretében szeizmikus méréseket végeznek közel 80 négyzetkilométeres területen a geotermikus energia, azaz a földhő lehetséges kiaknázása érdekében – közölte az alternativenergia.hu. Hernádi Ádám (Fidesz-KDNP) tájékoztatása szerint a kutatás során 28 kilométer hosszan, három nyomvonalon készül nagy felbontású szeizmikus szelvény. A kutatás Dorog, Esztergom, Kesztölc, Leányvár, Piliscsév, Tokod és Tokodaltáró településeket érinti. A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által végzett vizsgálatokban speciális járművek kis energiájú rezgéseket juttatnak a talajba. és felfogják a visszaverődött hullámokat, így térképezik fel a föld alatti rétegeket. A vizsgálat nem jár talajbontással, a munkálatok után minden eszközt eltávolítanak a területről – közölte a polgármester. Hernádi Ádám elmondta, a geotermikus energia az esztergomi ipari park energiaellátásában is komoly szerepet kaphat, így a kutatások kiemelten támogatják az ipar energetikai stabilitását és versenyképességét.
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaElfelejthetjük az aprót: mostantól ingyenes a mobilos parkolás
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás ótaSpeciális repülőgép pásztázza a föld mélyét Magyarországon
-
Zöld Energia3 nap telt el a létrehozás ótaArany minősítést kapott a Börzsöny egyik legzöldebb szállodája
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás ótaMagyarország az ETS2 halasztását sürgeti: túl nagy teher lenne a lakosságnak
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaIdeiglenes engedélyt kapott a szerb olajimport
