Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Nagy változás az ELMŰ-ÉMÁSZ-nál

Az E.ON Hungária hétfői közleményében felidézte, hogy az Elmű-Émász Energiakereskedő Kft. már korábban az E.ON Hungária csoport részeként működött. 

Létrehozva:

|

A mostani döntés a társaságcsoport magyarországi integrációjának következő lépése. Az energiakereskedő cégek egyesítésével az E.ON Hungária csoport átalakítja magyarországi versenypiaci kereskedelmi tevékenységét. A változást a megváltozott ügyféligények, az átalakuló piaci környezet és a vállalati struktúra egyszerűsítése indokolja – hangsúlyozták. Az összeolvadást a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal júliusban jóváhagyta, az illetékes cégbíróság bejegyezte. Az érintett versenypiaci ügyfelek szerződéseit az összeolvadás nem befolyásolja, azok változatlan feltételekkel élnek tovább. 

Az októbertől érkező első számlánál azonban az ügyfeleknek figyelniük kell majd arra, hogy a számlán szereplő új bankszámlaszámra utalják befizetéseiket. A pontos változásokról és teendőikről az érintettek közvetlenül, levélben kapnak tájékoztatást szeptember első napjaiban, illetve minden fontos információ elérhető az eon.hu/kereskedo-valtozas oldalon is. Az egyesülést követően az E.ON Energiamegoldások Kft. egységesebben tudja kezelni a különböző ügyféligényeket, az egyszerűbb és hatékonyabb belső működés eredményeképpen pedig több figyelmet fordíthat ügyfeleire és az új energetikai megoldásokra – közölték.

 

Advertisement

mti

Advertisement

Zöldinfó

Speciális repülőgép pásztázza a föld mélyét Magyarországon

Repülőgépről kutat olaj után a Mol a Balaton térségében.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A Mol megbízásából Buzsák szénhidrogén-kutatási koncesszió területén végez repülőgépes geofizikai méréseket március 18. és 28. között az amerikai Bell Geospace – írja az alternativenergia.hu. A közlemény szerint a speciális mérőrepülőgép naponta a Pécs-Pogány Repülőtérről száll fel, és mintegy 820 négyzetkilométeres területet vizsgál, a gyűjtött adatokból pontosabban azonosíthatók a lehetséges kőolaj- és földgázlelőhelyek. A magyar olajvállalat 2025-ben nyerte el a Buzsák koncessziót, amelyre a török állami céggel, a TPOC Ltd.-vel közösen pályázott. A tavaly elvégzett felszíni geofizikai méréseket most repülőgépes vizsgálatok egészítik ki. A tájékoztatás szerint a repülőgép fedélzeti műszerei nem bocsátanak ki jeleket, kizárólag a gravitációs tér változásait mérik. A gradiometriai eljárás lehetővé teszi, hogy a szakemberek háromdimenziós képet alkossanak a felszín alatti szerkezetekről.

A mérések várhatóan tíz napon át tartanak, ez idő alatt a kisrepülőgép naponta repül a somogyi és zalai térség felett. A repülések időpontját az időjárás is befolyásolja, mivel a mérés érzékeny a szélre és a rázkódásra – jegyezték meg. A gép lakott területeken kívül legalább 80 méter, lakott területek felett minimum 300 méter magasságban közlekedik. Az útvonalak egymással párhuzamos, észak-déli irányú sávok mentén, illetve azokra merőlegesen, kelet-nyugati irányban haladnak, mintegy 200 kilométer per órás sebességgel. A zajszint lakott területeken kívül nem haladja meg a 70 decibelt, lakott területek fölött pedig ennél alacsonyabb – tájékoztatott a Mol.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák