Zöldinfó
NOE: a nagycsaládosoknak igényelni kell a gázárkedvezményt
Külön kell igényelni a nagycsaládosoknak járó gázárkedvezményt, ez nem jár nekik automatikusan – hangsúlyozta a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnöke kedd reggel az M1 aktuális csatornán.
Kardosné Gyurkó Katalin a műsorban azt mondta, az igényléshez szükséges dokumentumot az államkincstár honlapjáról lehet letölteni, majd be kell adni a kormányhivatalhoz. Az elnök közölte, több mint 300 ezer nagycsaládos él Magyarországon, miközben eddig csupán 30-40 ezren jelentkeztek gázártámogatásra. Kifejtette: az számít nagycsaládosnak, akinek legalább három gyermeke van és családi pótlékot kap. Az igénylésről az MVM, a Magyar Államkincstár és a NOE honlapján is találni információkat – jelezte. Kardosné Gyurkó Katalin elmondta azt is, a kedvezményt folyamatosan lehet igényelni, ugyanakkor a kormány által bevezetett árstop december végéig van érvényben, ezért javasolt, hogy az érintettek minél gyorsabban töltsék ki a szükséges dokumentumot.
mti
Zöldinfó
Példát mutat Bécs: átfogó intézkedésekkel készülnek az extrém nyári hőségre
Így készül Bécs a hőhullámra.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Meghosszabbított nyitvatartású strandfürdőkkel, ingyenes fürdőhelyekkel, ivókutakkal, hűsítő zónákkal és városi hőségriasztási szolgálattal készül Bécs a rendkívüli melegre – írja az alternativenergia.hu. A következő napokban az osztrák fővárosban is tartósan 35 Celsius-fok feletti, akár 40 fokot is elérő hőmérséklet várható. A hosszan tartó hőség különösen az idősek, a gyermekek és az alapbetegséggel élők számára jelenthet komoly kockázatot, ezért kulcsfontosságú, hogy a város felkészülten reagáljon a szélsőséges időjárásra. Bécsben folyamatosan figyelik a hőmérséklet alakulását, és szükség esetén további intézkedésekről döntenek. A lakosságot meghosszabbított nyitvatartással várják a városi strandfürdők, emellett a Duna mentén számos ingyenes fürdőzőhely biztosít felfrissülési lehetőséget. Akik nem a vízparton keresnek enyhülést, a városszerte kialakított hűsítő zónákban pihenhetnek meg. Ezek ingyenesen látogatható, klimatizált helyiségek, ahol fogyasztási kötelezettség nélkül lehet lehűlni; jelenleg összesen 37 ilyen helyszín működik Bécsben. Emellett az idősek számára klimatizált közösségi terek is rendelkezésre állnak. A megfelelő folyadékbevitelről a város mintegy 1800 nyilvános ivókútja gondoskodik: 2021 óta több mint 700 új ivókutat telepítettek, amelyekből bárki ingyenesen juthat ivóvízhez.
Hosszú távon a város zöldfelületek bővítésével, faültetéssel, a burkolt felületek csökkentésével, zöldhomlokzatok kialakításával valamint árnyékolási megoldásokkal mérsékli a városi hőszigethatást. A közösségi közlekedésben a teljes járműállomány közel 80 százaléka légkondicionált. A WienMobil, a város közösségi közlekedési alkalmazása pedig azt is jelzi, mely járatok klimatizáltak. Emellett az egészségügyi tanácsadó vonal a hőség okozta panaszok esetén nyújt segítséget, a városi hőségriasztási szolgálat és a Stadt Wien alkalmazás pedig valós idejű hőség- és időjárási figyelmeztetésekkel tájékoztatja a lakosságot.
-
Zöldinfó5 nap telt el a létrehozás ótaBiztonságban az energiaellátás: a Duna alacsony vízszintje miatt lépett a Paksi Atomerőmű
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta„Spanyolország ég” – a Greenpeace sürgős klímavédelmi intézkedéseket követel
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaRekordhőmérséklet az olasz tengereknél: a klímaváltozás már a mélyben is pusztít
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaCsak töredékén működnek a Vaskapu vízerőművei az aszály miatt
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaLegmagasabb fokozatú aszályriadót rendeltek el az ország nagy részén
