Zöld Közlekedés
Pénteken kezdődik az e-Mobility Show Budapest
Pénteken kezdődik az e-Mobility Show Budapest, ahol elektromosan működő közlekedési eszközöket és azokat kiszolgáló infrastruktúrát mutatnak be – közölték a rendezvény szervezői csütörtökön az MTI-vel.
A BOK csarnokban május 5-7. között rendezett elektromobilitási kiállításon elektromos autók, motorok, robogók, kerékpárok, rollerek és hajók is bemutatkoznak. Továbbá különböző töltési lehetőségeket, napelemes rendszereket, hőszivattyúkat is megtekinthetnek a látogatók. Ezen felül a mikromobilitási megoldásokat – mint a robogók, rollerek, kerékpárok, segwayek – ki is lehet próbálni egy 600 négyzetméteres tesztpályán.
A kiállításon nagy hangsúlyt fektetnek az ismeretterjesztésre és edukációra is. A Budapesti Műszaki Egyetem standján a Zöldkerék költségkalkulátorral az elektromos autózással kapcsolatos kérdéseket segítenek tisztázni. A Magyar Mérnöki Kamara pedig ingyenes energetikai tanácsadást nyújt a napi energiafelhasználás csökkentésének és az otthonok korszerűsítésének lehetőségei terén. Mindezek mellett bemutatkoznak a lakosságnak a Budapesti Műszaki Egyetem versenycsapatai, a BME Formula Racing Team és a BME Solar Team, amelyek magyar egyetemi innovációkat állítanak ki. A Racing Teamnél pedig az egyedülálló Formula-1 szimulátort is ki lehet próbálni. A kiállításról és a programokról bővebb tájékoztatás a https://emobilityshow.hu oldalon olvasható.
Zöld Közlekedés
Áttörés az elektromos fronton: így erősített a Renault Group
Alacsonyabb értékesítés mellett növelte bevételét az első negyedévben a Renault.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Növelte árbevételét 2026 első negyedévében a Renault-csoport, miközben az értékesítési darabszám csökkent, elsősorban a Dacia márkát érintő egyszeri zavarok miatt – írja az alternativenergia.hu. A francia autógyártó konszolidált árbevétele éves összevetésben 7,3 százalékkal, 12,53 milliárd euróra emelkedett, árfolyamhatások nélkül 8,8 százalékos volt a növekedés. Az autóipari üzletág bevétele 6,5 százalékkal 10,81 milliárd euróra nőtt, míg a finanszírozási tevékenységet végző Mobilize Financial Services bevétele 13 százalékkal 1,72 milliárd euróra bővült. A csoport globális értékesítése ugyanakkor 3,3 százalékkal, 546 ezer járműre csökkent. A visszaesés fő oka a Dacia 16,3 százalékos zuhanása volt, amelyet a Gibraltári-szoros térségében jelentkező kedvezőtlen időjárás miatti logisztikai fennakadások és termelési kiesések okoztak. A márkánál márciusban már megindult a helyreállás, Európában 1,9 százalékos növekedéssel.
Ezzel szemben a Renault márka eladásai 2,2 százalékkal, az Alpine-é 54,7 százalékkal emelkedtek. A csoport teljesítményét az elektromos modellek iránti kereslet is támogatta: ezek aránya 52,3 százalékra nőtt az értékesítésen belül, az elektromos járművek eladásai pedig több mint 20 százalékkal bővültek. A bevételnövekedést részben a kedvező termékmix, a partneri programok – köztük a Nissan és a Geely együttműködések – és a pénzügyi szolgáltatások erősödése magyarázta.
-
Zöldinfó23 óra telt el a létrehozás ótaHárom hónap után fordulat: helyreállt az olajszállítás a Barátság vezetéken
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás óta515 ezer ügyfél már lépett, még nem késő nyilatkozni a rezsicsökkentésről
-
Zöld Közlekedés6 nap telt el a létrehozás ótaKoncertek, autók és lampionos felvonulás: programkavalkád Esztergomban
-
Zöldinfó1 nap telt el a létrehozás ótaTöbb települést érinthet: vizsgálják a veszélyes kőzúzalék ügyét
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás ótaFigyelmeztet a hatóság: veszélyes lehet az osztrák zúzottkő
