Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Sokakat előállítottak illegális növényvédő szerek értékesítése miatt a spanyol és a francia hatóságok

A francia és a spanyol hatóságok egy bűnszervezet 29 tagját állították elő illegális növényvédő szerek értékesítése miatt – közölte az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol.

Létrehozva:

|

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

A hágai közlemény szerint nyomozás feltárta, hogy a csoport 2020 óta tartó tevékenysége során legkevesebb 25 tonna illegális növényvédőszert értékesített, főleg Franciaországban, továbbá Olaszországban, Portugáliában és Spanyolországban. Becslések szerint a gyanúsítottak több mint ötmillió eurót kerestek. A forgalmazott termékek között voltak olyanok, amelyek szavatossági ideje lejárt, nem vették azokat nyilvántartásba, vagy nem rendelkeztek a szükséges forgalomba hozatali engedéllyel. A gyanúsítottak hamisított dokumentumokat használtak az illegális termékek értékesítéséhez, gyakran műtrágyának vagy motorolajnak álcázva azokat. A pénzügyi tranzakciókhoz külföldi bankokat használtak, hogy megnehezítsék a tevékenység nyomon követését.

A gyanú szerint a bűnözői csoport tagjai környezetkárosítás mellett pénzmosásban és okmányhamisításban lehetnek vétkesek. A szervezet felszámolását célzó rendőrségi műveletet két szakaszban hajtották végre. Az elsőt 2024 júniusa és 2025 januárja között a francia hatóságok támogatásával, a másodikat pedig 2024 júniusa és 2025 januárja között az olasz hatóságok vezetésével. Első alkalommal a csoport 22 tagját állították elő, a második alkalommal pedig hetet. Az összehangolt akciók során összesen 26 tonna illegális növényvédő szert foglaltak le, 14 bankszámlát fagyasztottak be és 350 ezer euró bűncselekményből származó vagyont koboztak el – tájékoztattak.

Advertisement

Zöldinfó

Zöld jövő, élménydús programok: így várja a látogatókat a szentendrei fesztivál

A fenntarthatóságot körüljáró programok május 1-jén a szentendrei Skanzenben.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A szentendrei Skanzen épületei között, a természetben megvalósuló Zöld Fesztivált időszaki kiállítások és design vásár színesíti – írja az alternativenergia.hu. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum közleménye szerint az intézmény több interaktív programmal készül a családok részére. A Felelős Gasztrohősök programja a források okos felhasználására tanít: céljuk a környezetbarát és egészséges étkezés népszerűsítése. A kézműves foglalkozásokon a gyerekek többek között békekarkötőt és zoknipolipot készíthetnek, valamint kipróbálhatják a krumplinyomdát is – sorolták.

A tájékoztatás szerint a látogatók részt vehetnek egy erdőmérnök által vezetett természetismereti sétán is, valamint bejárhatják a múzeum teljes területét a helyben bérelhető kerékpárokkal. Ezen kívül a különböző előadásokon és beszélgetéseken szó esik majd többek között a talaj, a növények és az ember egészségének összefüggéseiről, a színpadi programok között lesz bábjáték és zenei produkció, az Alföldi Mezőváros utcasora pedig az Artisan Design Vásárnak ad otthont, ahol hazai készítésű, egyedi ékszerek, design tárgyak és kézműves alkotások várják a résztvevőket. A programok és állandó helyszínek mellett a múzeum négy időszaki kiállítással is készül a témához kapcsolódóan. A Magtárban az Együtt a fenntarthatóságért című tárlat látható, amely a fenntartható fejlődési célokra reflektál múlt és jelen összefüggésében – áll az összegzésben.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák