Zöld Közlekedés
Szárnyalnak az elektromos Volvo eladásai
Eladásainak 12 százalékos novemberi növekedéséről számolt be pénteken a svédországi székhelyű, kínai többségi tulajdonban lévő Volvo Cars AB autógyár, és közölte azt is, hogy az értékesítésben nőtt az elektromos autók részaránya.
A bejelentés alapján novemberben 59 ezer autót értékesített az autógyár, 12 százalékkal többet mint egy évvel korábban. “A vállalat autói iránti általános kereslet továbbra is erőteljes, különösen a tisztán elektromos és plug-in hibrid autók Recharge termékcsaládja iránt” – áll a cég közleményében. Az éves növekedés üteme felgyorsult, minthogy októberben 7 százalékkal haladták meg az eladások a tavaly októberi szintet. A kínai Geely Holding autóipari konszern többségi tulajdonában lévő Volvo Cars novemberi eladásainak 20 százalékát adták a teljesen elektromos járművek, míg októberben 15 százalékát. A külső áramforrásról tölthető modellek, a nem teljesen elektromos modelleket is beleértve a novemberi értékesítések 42 százalékát adták, míg az októberinek 37 százalékát, írta az ökodrive.hu.
Zöld Közlekedés
Nagyot nőtt az elektromos autók piaca, miközben visszaesett a benzineseké
Tavaly mintegy 30 százalékkal nőtt az új elektromos autók száma az EU-ban.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Tavaly csaknem 1,89 millió kizárólag akkumulátorral működő új elektromos személygépkocsik értékesítettek az Európai Unióban, 29,7 százalékkal többet a 2024. évinél – írja az alternativenergia.hu. Az Európai Unióban tavaly 7,59 millió akkumulátoros elektromos jármű volt, 31,5 százalékkal meghaladta a 2024. évi 5,77 milliót. Az akkumulátorral hajtott elektromos járművek egyre nagyobb részesedést képviselnek az új autóregisztrációkban, tavaly az EU-ban forgalomba helyezett összes új személygépkocsi 17,3 százaléka volt ilyen.
Tíz évvel korábban, 2015-ben, még csupán 47 ezer akkumulátoros elektromos személygépkocsit helyeztek forgalomba az EU-ban. Az Eurostat adatai szerint a szám 2020-ra meghaladta a félmilliót, 2025-re pedig közel 1,9 millióra emelkedett. Tavaly a plug-in hibridek regisztrációja 34,2 százalékkal 1,03 millióra nőtt, míg az egyéb hibrideké 13,4 százalékkal 3,62 millióra bővült. Eközben a dízelüzeműek regisztrációja 22 százalékkal 1,07 millióra, míg a benzinüzeműeké 18,4 százalékkal 2,98 millióra esett vissza.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaNincs elég víz az atomreaktor hűtéséhez: súlyos energiahelyzet alakult ki Romániában
-
Otthon1 hét telt el a létrehozás ótaAI kontra szakember: kié legyen az utolsó szó az építkezésen?
-
Zöldinfó18 óra telt el a létrehozás ótaMagyar akácfajták indulhatnak világhódító útra
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás ótaTonnaszámra kerül elő a szemét a visszahúzódó Duna medréből
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás ótaVisszautasítja az MFB döntését az OPUS TITÁSZ, jogi útra tereli az ügyet
