Zöld Energia
Üdvözöljük a világ legkisebb, napenergiával üzemelő mobilmozijában
Négy, kissé ütődött ember találkozott és gondolt egyet: egy rozzant utánfutót újrahasznosítva, némi napelemmel, pár LED-sorral és antik függönnyel pimpelve csinálnak egy mobil mozit, ami ugyan egyszerre csak nyolc, azaz nyolc vendéget tud fogadni, de mégis elég jó buli lehet.
Mára a dilis karaván 300 helyszínt járt be, szóval akármilyen őrültségnek is tűnik, a vállalkozás bevált, az érdeklődés és a siker hatalmas.
forrás: index.hu
Zöld Energia
Napelempark és energiatároló épül Kiskunhalason, évi 20 ezer tonnával csökkenhet a CO₂-kibocsátás
Új napelemparkot helyeztek üzembe.
Még nem késő pályázni a 2,5 millió forintos állami energiatároló támogatásra! Kattintson ide! (x)
Megkezdte a kereskedelmi üzemet a 25 ezer háztartás áramellátását biztosító kiskunhalasi napelempark – közölte a létesítmény tőkebefektetője az MTI-vel. 84 hektáron több mint 70 ezer napelemmodult helyeztek el – írja az alternativenergia.hu. A létesítmény csatlakozási teljesítménye 2-szer 20 megawatt. Megfelelő körülmények mellett az üzem évente 64,3 gigawattóra villamos energiát termel. A kiskunhalasi projekt a napelempark mellett egy korszerű energiatároló rendszer (BESS) telepítését is magába foglalja. A 20 megawatt csatlakozási teljesítményű, 40 megawattóra tárolási kapacitású BESS építési engedélye 2026. február 3-án jogerőre emelkedett, a kivitelezés várhatóan 2026 nyarán kezdődik meg.
A kiskunhalasi beruházás évente több mint 20 ezer tonnával csökkentheti a szén-dioxid-kibocsátást, befektetői szempontból pedig azért is fontosak az ilyen üzemek, mert kiszámítható hozamot biztosítanak, főképp akkor, ha korszerű energiatároló megoldásokkal egészülnek ki – tették hozzá. Kiemelt, de nem kizárólagos célterülete a megújulóenergia-termelés, az energiatárolás, a kibocsátás-csökkentési és energiahatékonysági projektek.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaElromlott a kenyérpirító? A bécsi Repair Café segít
-
Zöld Energia6 nap telt el a létrehozás ótaÁramszünet, dráguló áram, elektromos autó? Állami támogatással energiatároló!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaEnergiafüggetlenség egy kattintásra: indul a lakossági energiatároló pályázat
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta15 év helyett 6-8 év? Gyorsabb napelemes megtérülést hozhat az új pályázat
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaEnergiatárolók telepítésé pályázhatnak a hazai vállalkozások

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés