Zöld Közlekedés
Uber-rivális: autómegosztó alkalmazásba fektet Rothschild
Eddig indonéz üzlettársaival, az indonéz Bakri-dinasztiával bajlódott, akikkel úgy összekülönbözött, hogy kénytelen lett üzletstratégiát váltani: többé nem a kínai erőművek szénnel történő ellátására koncentrál, hanem az Uber autómegosztó szolgáltatás koppintására. Méghozzá Londonban.
Megafosszilis üzleti tevékenységről a fosszilis-hatékonyság felé halad Nathaniel Rothschild, akit Magyarországon többnyire Demján Sándor Trigránit-béli üzlettársaként ismernek. Úgy döntött, az autómegosztásból akar pénzt csinálni. (Nem ő az egyetlen, aki lehetőséget lát ebben az iparban. A hírek szerint a Google is beszállna.)
Az Uber Amerikában nagy sikerrel honosította meg (ismét) a kocsimegosztás divatját, amivel az autók légszennyezését is optimalizálták: több fő között oszlik el, egy bizonyos számú ember kevesebb autót vesz igénybe, mert nem külön-külön utazik.
Az örökölendő “5. Rothschild báró” cím 43 éves várományosa új taxi-alkalmazásba fektette pénzét, mely már meg is kezdte áldásos tevékenységét Londonban. Míg az Uber Amerikában a taxis szakma konkurenciájának számít, a Rothschild-féle Maaxi Taxi élvezi a londoni fekete taxik sofőrjeinek támogatását: az iPhone-on és Androidon hozzáférhető app ugyanis a hagyományos taxirendelés meghosszabbítása.
Nem kell többé felhívni egy központi számot, ahol a diszpécser intézkedik. Minden némi érintőképernyős tapogatás eredménye.
A különbség az -és itt jön be a képbe az Uber üzleti modellje-, hogy a taxit más utasokkal kell megosztani. Az app tulajdonképpen összeveti a rendeléseket és beosztja egymás mellé az utasokat, s a taxit. De az Ubertől ellentétben itt a ki-beszállás is tényező. Lesznek utasok, akik csak az út felére csatlakoznak.
A teljes cikk itt olvasható.
Zöld Közlekedés
Berobbanhat az elektromos motorpiac – új márka lép be Magyarországra
Az Elektrorider forgalmazza az indiai Ultraviolette elektromos motorjait a közép-európai régióban.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Az Elektrorider stratégiai együttműködést kötött az Ultraviolette-tel, így az Elektrorider válik a high-tech indiai motormárka hivatalos importőrévé és forgalmazójává Magyarországon, Horvátországban, Szlovákiában, Romániában, Szlovéniában és Csehországban – közölte az elektromos motorokra specializálódott társaság, az Elektrorider az MTI-vel. A partnerség keretében az Ultraviolette két nagy teljesítményű elektromos motorkerékpárja, az F77 MACH 2 és az F77 SuperStreet érkezik Magyarországra és a régió további öt országába – írja az alternativenergia.hu. Az Elektrorider és az Ultraviolette stratégiai együttműködésének lényege, hogy az Elektrorider hivatalos importőrként hozza be az Ultraviolette termékeit, nagykereskedelmi szereplőként továbbértékesíti azokat a régióban, valamint disztribútori hálózatot épít és menedzsel több országban. Ismertették: az Elektrorider elektromos motorok, robogók és e-bike-ok terén kiépített kiskereskedelmi jelenlétére építve azzal számol, hogy ezekből az indiai motorokból idén Magyarországon és a régióban együtt körülbelül száz darabot, a következő 2-3 évben pedig 200-300 darabot tudnak értékesíteni.
Hozzátették, hogy az Elektrorider értékesítési hálózata Magyarország mellett hat országban – Romániában, Szlovákiában, Csehországban, Szerbiában, Horvátországban és Szlovéniában – van jelen. Az online rendelésekkel pedig egész Európát kiszolgálják. Magyarországon egy központi budapesti bemutatóteremmel rendelkeznek, ahol a járművek nemcsak megtekinthetők, hanem ki is próbálhatók. Partnereik a főváros mellett Nyíregyházán és Ajkán is jelen vannak. Az Elektrorider egy 2019-ben alapított, elektromos motorokra specializálódott vállalat, amely a Tiszta Energiák Kft. független üzletágaként működik.
Az Elektrorider megalakulása óta több mint 2000 elektromos motorkerékpárt értékesített a régióban, ennek több mint felét Magyarországon. Az Elektrorider által értékesített elektromos motorok 2023-ban a Tiszta Energiák Kft. árbevételének 3 százalékát, 2024-ben már 8,5 százalékát adták. Azzal számolnak, hogy árbevételüket, 2025 után az idén is meg tudják duplázni. Az Ultraviolette az indiai elektromos motorgyártó az Elektroriderrel kötött partnerségének köszönhetően már 19 európai országban van jelen.
-
Zöldinfó7 nap telt el a létrehozás ótaTöbb tízezer lakásban jöhet változás: indul a költségmegosztók telepítése
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás ótaRejtélyes szabotázs az Alpokban: kulcsfontosságú olajvezeték működése akadt meg
-
Zöld Közlekedés7 nap telt el a létrehozás ótaBerobbanhat az elektromos motorpiac – új márka lép be Magyarországra
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaElektromos forradalom az utakon: hidrogénnel működő buszokat hoznak
-
Zöldinfó5 nap telt el a létrehozás ótaJapán hangulat Szegeden: cseresznyefák és különleges programok

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés