Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Bevörösödött egy kínai folyó, csak úgy

Létrehozva:

|

Csütörtök reggel furcsa látvány fogadta egy kínai kisváros lakóit: a Vencsun keresztülfutó folyó vérvörössé változott. A város legöregebb lakói sem emlékeznek ilyesmire, és a hatóságok is értetlenül állnak a jelenség előtt.

A városi környezetfelügyeleti iroda munkatársai mintát vettek a vízből, és próbálnak rájönni, mi történhetett.

A helyiek szerint hajnal négykor még minden rendben volt a vízzel, aztán hat körül egyik pillanatról a másikra bevörösödött a víz. Bár Kínában nem nagy kockázat ipari szennyezést sejteni az ilyen események mögött, a város lakói szerint a folyó feljebb lévő szakaszán egyáltalán nincsenek vegyipari vállalatok.

 

Advertisement

forrás: index.hu

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

A hőség tovább növelheti a villamosenergia-igényt

Megdőlhet a nyári áramfogyasztási rekord.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Ezen a nyáron még nem dőlt meg a tavalyi áramfogyasztási rekord, de a továbbiakban lehet esetleges nyári csúcsdöntésekre számítani – közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. az MTI megkeresésére. A Mavir adatai szerint ezen a nyáron eddig június 19-én, pénteken volt a legnagyobb a rendszerterhelés, este 20 óra 45-kor elérte a 6075 megawattot (MW), 26 Celsius fokos napi átlaghőmérséklet mellett – ismertette az alternativenergia.hu.

Tavaly a nyári csúcsdöntés június 26-án történt, akkor 6766 MW volt a maximum, napi 30,3 Celsius fokos átlaghőmérséklet mellett. Magyarországon az eddigi abszolút nyári csúcsot 2024. július 16-án regisztrálták, akkor a rendszerterhelés elérte a 7036 megawattot. A hazai téli áramfogyasztási csúcsok általában magasabbak, de előfordult már olyan, például 2015-ben, hogy a nyári csúcsterhelés meghaladta a télen mért maximumot – tájékoztatott a Mavir.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák