Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Így teszik tönkre a környezetet az illegális bányászok

Létrehozva:

|

Kolumbiában nem csak a kokain, az illegális bányászat is egyre nagyobb problémát jelent.

Az eldugott folyók mentén egyre jobban elszaporodnak az illegális bányák, ahol aranyat, nikkelt és wolframot bányásznak, többnyire fegyveres csoportok felügyeletével. A bányászathoz használt higany és vegyi anyagok a vízgyűjtő területeket szennyezik, a bányászat az erdőket, lápokat teszi tönkre.

forrás: index.hu

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

Újraindul az olajexport: Kuvait gyorsan növeli a kitermelést

Kuvait megkezdte olajtermelésének növelését.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Kuvait megkezdte olajtermelése növelését és azt tervezi, hogy egy héten belül napi 2 millió hordóra emeli azt – mondta Navaf Ál Szabáh, az állami tulajdonú Kuwait Petroleum Corp. (KPC) vezetője a Bloombergnek adott interjúban. Szerdán az Egyesült Államok és Irán a közel-keleti katonai konfliktus lezárását célzó egyetértési megállapodást írt alá, ami részben azt is tartalmazza, hogy megnyílik a Hormuzi-szoros a tankhajók akadálytalan forgalma előtt – írja az alternativenergia.hu.

Kuvait olajtermelése napi 500 ezer hordóra esett vissza a régióban zajló háborúskodás miatt, illetve mert támadás érte olajmezőit, a lezárt Hormuzi-szoroson át pedig nem tudott exportálni. A Kuwait Petroleum vezetője megjegyezte, hogy jól haladnak a megsérült infrastruktúra helyreállításával, így a termelés a vártnál korábban visszaállhat a háború előtti szintre, ami februárban napi mintegy 2,6 millió hordó volt.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák