Zöld Közlekedés
Ingyen kapják a lakók a kerékpárokat – De hol?

Van egy város Európában, amelyről bizton tudható, hogy minden lakójának ingyen lehet kerékpárja. A helyszín, Franciaország, az aquitaniai régió, Gironde megye. A település pedig Arcachon. A várost megközelítően 12 ezren lakják, és a kisgyerekeket leszámítva a város polgármestere az ott lakóknak juttathat egy-egy ingyen biciklit.
Ámde nem minden feltétel nélkül. Kérvényezni kell a bringát, méghozzá adóigazolással, továbbá orvosi alkalmassági papírral és mint fő szempont: alá kell írnia az igénylőnek egy úgynevezett jómagaviseleti nyilatkozatot, miszerint az ingyen kapott kerékpárt nem adja el és a város polgára marad. Ezt követően adják át számára bringát. Ezek a kétkerekűek csupán a rajtuk lévő számozásban térnek el egymástól, egyébként külső megjelenésükben teljesen egyformák.
A drótszamarak részére több mint 12 ezer kilométer bicikliutat építettek a kis tengerparti üdülőhelyen és külön parkolókat alakítottak ki a városka minden forgalmas pontján. A terraeco.net tájékoztatása szerint, egy helyi kerékpárgyártó cégtől darabonként 137 euróért vette meg a polgármesteri hivatal a bicikliket. Mintegy 400 ezer eurót tett ki a város teljeskörű kerékpár-projektje, de számításaik szerint még így is megérte ilyetén dönteniük, hiszen jóval olcsóbban oldották meg ezen a módon a kerékpárhasználatot, mintha az eredeti elképzelés szerint határoztak volna. Azaz, nem a kölcsönzési rendszert (bár szolid tarifáról lett volna szó!) vezették be, amelynek költségkihatása ennél a megoldásnál igencsak több lett volna.
Választási kampányának részeként az ingyenbicikli tervét hat esztendővel ezelőtt tudatta a városlakókkal a polgármester, de a városvezetés csak tavaly döntött a tényleges megvalósításról. Ezerhétszáz drótszamár átadásáról van szó, de háromezer darab bicikli kiosztásáig biztosan állja a szavát a városi képviselőtestület.

Zöld Közlekedés
Megújul a budapesti buszflotta: érkeznek a klímás, alacsonypadlós, elektromos járművek
Közel 300 új busz érkezik Budapestre.

Majdnem 300 új busz, köztük elektromos csuklós járművek érkeznek Budapestre – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel. A közlemény alapján jelentősen megújul a fővárosi közösségi közlekedés járműparkja azzal a mintegy 300, a BKK szolgáltatói által beszerzett dízel és elektromos autóbusszal, amelyek egy része már idén nyáron forgalomba áll Budapesten. A hamarosan érkező modern, alacsonypadlós, klimatizált, fedélzeti kamerákkal, valamint korszerű utastájékoztató rendszerrel ellátott dízel autóbuszok még kényelmesebb és biztonságosabb utazási élményt biztosítanak – tették hozzá. Az új flotta részeként 2026 tavaszán elektromos autóbuszok is érkeznek, melyek között az országban egyedülálló módon csuklós elektromos járművek is megjelennek a fővárosi közösségi közlekedésben – írták.
-
Zöld Energia3 nap telt el a létrehozás óta
Állami ingyen pénzre pályázhat, ha szigetelné a födémet!
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Kiderült mi befolyásolja a napelemek teljesítményét nagymértékben!
-
Zöld Energia1 nap telt el a létrehozás óta
Napelemes rendszerük van, de horrorvillanyszámlát fizetnek! Mi történt Budakeszin?
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás óta
Ingyenes támogatás társasházaknak: jön az okos mérés a távhőnél!
-
Zöld Energia3 nap telt el a létrehozás óta
Románia kivezeti az árkorlátozást – csak a rászorulók kapnak energiautalványt
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés