Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Külön fejezetet kap a Smart Home és az alternatív energiafelhasználás a Construmán

Létrehozva:

|

Minden évben eljön a pillanat, amikor az építkezésben/felújításban gondolkodók lassan rászánják magukat az előkészületekre.

Ez a pillanat általában a Construmával teljesedik be, amely a legnagyobb nemzetközi építészeti szakkiállítás és ahol a legújabb trendekkel, újdonságokkal és lehetőségekkel ismerkedhetnek meg az építkezéssel járó őrületre vágyók. Mivel az intelligens otthonok ideje elérkezett, ezért az idei Construma kiállításon találkozhatunk a szakma képviselőjével és tágabb betekintést nyerhetünk a Smart Home-ok világába. Amennyiben érdekli az intelligens otthonok jelenen ne hagyja ki az idén április 2-6 között megrendezésre kerülő Construma kiállítást!

Az építészeti kiállítás évek óta meghatározó az építkezéssel és részfeladataival foglalkozó szakemberek és azon érdeklődők számára, akik teljes építkezésbe, átépítésbe vagy csak felújításba szeretnének fogni. A Construma célja, hogy tökéletes találkozópontot hozzon létre építészek, lakberendezők, generálkivitelezők és egyéb mesteremberek, valamint a végfelhasználók között.

A kiállítás kínálata egyaránt magába foglalja az építőanyagok, nyílászárók, szigetelések, kerttervezés és energiafelhasználás lehetőségeit és újdonságait, így mindenki megtalálhatja az érdeklődésének megfelelő kiállítót és termékeket.

Advertisement

A tavalyi évhez hasonlóan idén is több terület kapott kiemelkedő szerepet a Construmán belül, hangsúlyozva egyre nagyobb teret nyerő népszerűségüket. A lakberendezési vonulat mellett az alternatív energiának szentelnek egy nagyobb szeletet, ahol az érdeklődők a megújuló energia, az épületautomatizálás és intelligens otthonok, környezetvédelem, településfejlesztés és energiahatékony építés témaköreiből kaphatnak ízelítőt.

A kiállítás első három napja kizárólag a szakmának szól. Építészek, lakberendezők, mérnökök, generálkivitelezők, belsőépítészek és egyéb építéssel kapcsolatban lévő szakemberek látogathatnak ki a HungExpo területére és ismerkedhetnek az újdonságokkal, amelyeket jelenlegi vagy később munkáik esetén ajánlhatnak vagy használhatnak fel megrendelőik részére.

Advertisement

A hétvége viszont a közönségé, laikus érdeklődők csemegézhetnek a legdivatosabb lakberendezési trendek között vagy terveztethetik meg családi házukat, épületeiket vagy csak gyűjthetnek ötleteket a megvalósulni tervező álmaikhoz.

A kiállítói standok mellett különféle előadások és programok is várják az érdeklődőket. Az egyik installáció az úgynevezett ÖkoCity lesz, amely a jövő energiahatékony épületeit hívatott bemutatni az energetikai szabályzás következtében. Az előadások témái közül pedig akár az építésügy aktuális kérdéseit vitató konferenciát is választhatjuk, de a színek szerepének jelentőségéről is megtudhatunk néhány dolgot a rendezvényen.

Advertisement

A kiállítók hónapok óta készülnek a kiállításra, ez a néhány nap az egyik legnagyobb lehetőségük, hogy széles körben bemutathassák felhasználási területeiket és fejlesztési irányaikat, mind az érdeklődő nagyközönség, mind a szakma számára.
http://www.loxvill.hu
Az egyik ilyen cég lesz a Loxvill Épületautomatizálás Ésszerűen Kft., akik igazán különleges standdal készülnek az ötnapos rendezvényre. A Loxvill épületautomatizálással és intelligens otthonok tervezésével és kivitelezésével foglalkozik és ennek bemutatására választottak egy igen szórakoztatónak ígérkező megoldást.

A standon egy szimbolizált otthon kerül kiépítésre a maga alapvető helyiségeivel és ezeken keresztül kerül bemutatásra az Intelligens Otthonok kialakítási lehetőségei és funkciói, miként lehet egy otthon kényelmesebb, gazdaságosabb és szórakoztatóbb.

Advertisement

Az alaposság érdekében a stand nem lesz alkalmas a lerohanásra, félórás és kötött számú tárlatvezetés keretein belül lehet bővebben tapasztalatokat szerezni a Smart Home lehetőségeiről és így lesz lehetőség a cég szakembereitől is megfelelő mennyiségű és minőségű információkat gyűjteni. A tárlatvezetés egyébként regisztrációhoz kötött, mely a cég honlapján elérhető.

Smart house flat illustration concept

Az idei kiállítás is igen színesnek és professzionálisnak ígérkezik, mind a programok, mind a kiállítók oldaláról is. Ha a tavalyi látogatottságot vesszük alapul, akkor most sem kell tartani az üresen kongó standoktól, minden bizonnyal óriási érdeklődés lesz a rendezvény iránt.

Advertisement

A Construma kiállítás április 2-án nyílik meg szerdán és egészen vasárnap délutánig tart, amely egybeesik a választások napjával, így remélhetőleg az ikszelés lezavarása után is még sokan kíváncsiak lesznek a kiállítókra.

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Zöld energiára váltott a különleges parádsasvári üvegmanufaktúra

Közösségi energia fűti az üvegolvasztó kemencét Parádsasváron.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az üvegművesség egyik utolsó hazai védbástyájának, a parádsasvári Üvegmanufaktúrának termeltek energiát a Közösségi Energia Szolgáltató (KESZ) Nkft. energiaközösségének napelemei – írja az alternativenergia.hu. A KESZ a Magyar Természetvédők Szövetsége által alapított energiaközösségként olyan mintaprojekteket valósított meg, amelyeknél a tiszta energia haszna közvetlenül a helyi közösségbe áramlott vissza. A zöldenergia-beruházást a környezetvédelmi világnap (június 5.) előtt tisztelegve a Bio DumaSasvár minifesztivál során adták át június 6-án.

Humorista a zöld ügyekért: Litkai Gergely hozta tető alá a partnerséget

Parádsasvárra, mint lehetséges energiaközösségi helyszínre a Dumaszínház művészeti vezetője, a zöld megoldások iránt elkötelezett Litkai Gergely hívta fel a természetvédők figyelmét még 2024 februárjában. A Dumaszínház természetközeli telephelye, a Garázssasvár ugyanis a Heves megyei, erdők ölelésében fekvő faluban működött a nyári szezonban – a Dumaszínház azonban nemcsak Parádsasvár kulturális életébe csempészett új színeket, hanem aktívan kereste a bekapcsolódási lehetőséget a település közösségi életébe is – többek között helyi természetvédelmi és fenntarthatósági programok révén.

Advertisement

A kemence feleslege a jövőben a közösségé lett

Itt jött a képbe a Magyar Természetvédők Szövetsége, amelynek energiaközössége, a Közösségi Energia Szolgáltató Nkft. kifejezetten olyan nagyfogyasztó partnereket keresett, ahol a tiszta energia közösségi célokat szolgált, és amelyet később be lehetett vonni a villamosenergia-megosztásra épülő helyi modellbe.

Advertisement

Dr. Rénes Marcellel, a település turisztikai attrakciójának számító Üvegmanufaktúra Kft. vezetőjével – akinek családja ma is aktívan éltette az üvegművesség hagyományát – Litkai Gergely kötötte össze a szakembereket. Az előzetes felmérésből kiderült, hogy a maga nemében páratlan műhely energiaigénye az – országos viszonylatban is óriási – üvegolvasztó kemencének köszönhetően hatalmas volt, folyamatosan készültek itt az egyedi üvegtermékek, és egymást érték a bemutatók is.

Egy tisztaenergia-beruházás ezért komoly előrelépést jelentett a település ökológiai lábnyomának csökkentésében. A fejlesztés 2025 novemberében valósult meg, a napelemrendszer 2026 februárja óta működött, és a megtermelt energia mintegy 85 százalékát helyben hasznosították, míg a fennmaradó 15 százalék többletet akkoriban a manufaktúra kereskedője vette át; a későbbiekben ezt a mennyiséget villamosenergia-megosztásba lehetett bevonni.

Advertisement

Öt év munkájának gyümölcsét aratták a Mátrában

A mostani átadás egy hosszú, kihívásokkal és sikerekkel teli út fontos mérföldköve volt. A Magyar Természetvédők Szövetsége konzorciumi partnereivel még 2020-ban nyert támogatást az akkori Innovációs és Technológiai Minisztérium (ma Gazdasági- és Energiaügyi Minisztérium) mintaprojekt-pályázatán. A 2021 óta tartó megvalósítási szakasz az elmúlt öt évben rengeteg tanulási folyamatot, bürokratikus és technikai kihívást, de mindenekelőtt rengeteg közösségi tapasztalást is hozott. A projekt végéhez közeledve az Üvegmanufaktúra Kft. napelemes rendszerének átadása nemcsak egy beruházás lezárása volt, hanem egy kistelepülési energiaközösségi modell kezdete is egyben.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák