Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Mobilalkalmazást fejlesztett ki a veszprémi erdőgazdaság

Létrehozva:

|

Okostelefonon és táblagépen működő mobilalkalmazást fejlesztett ki a Verga Veszprémi Erdőgazdaság Zrt. – közölte a társaság vezérigazgatója az MTI-vel.

Tengerdi Győző elmondta: a fejlesztés célja, hogy a legmodernebb technikát a természet szolgálatába állítsák, és azon keresztül bemutassák a veszprémi Gulya-dombi parkerdő élővilágát és a környező látnivalókat.  A mobilalkalmazás jól szolgálja az interaktív oktatást, a természetközeli nevelést – fűzte hozzá a vezérigazgató.Az applikáció olyan játékos feladatokat tartalmaz, amelyek csak a helyszínen teljesíthetők, otthoni környezetben is elérhetőek azonban a lexikális információk. A rendszer nagy előnye, hogy mindenki számára hozzáférhető és ingyenes – mondta Tengerdi Győző.

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

Veszélyes helyzet alakult ki a Szigetnél az alacsony Duna miatt

Életveszélyes gyalog átkelni a Dunán a Sziget Fesztiválra.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Balesetveszélyes és életveszélyes gyalog átkelni a Dunán a Sziget Fesztiválra, a helyszínen a rendőrség kerítést helyezett el és rendőri felügyeletet is biztosít – írja az alternativenergia.hu. Azt írták: a Duna alacsony vízállása miatt a Hamvas Béla sétánytól gyalog át lehet kelni a folyó mellékágán a Sziget Fesztiválnak helyet adó Hajógyári-szigetre. Mivel a Dunán történő átkelés baleset- és életveszélyes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a Sziget Fesztivál szervezőjével együttműködve a sétány menti területre kerítést helyeztetett el figyelemfelkeltő táblákkal. A helyszínen a BRFK rendőri felügyeletet is biztosít a fesztivál teljes ideje alatt.

A gyorsjelentésben arról is tájékoztattak, hogy szombat délelőtt Budapesten 29 Celsius-fok, míg országosan 30 Celsius-fok volt a legmelegebb. Szombatra túlnyomóan száraz idő várható, eleinte még délnyugaton előfordulhat kisebb eső, zápor, esetleg zivatar. Az Országos Kórházi Főigazgatóság adatai szerint öt egészségügyi intézményben hibás a klímaberendezés. A győri kórházban megkezdődött a második új transzformátor beszerelése. Még 25 vasútvonalon van érvényben ideiglenes, a magas hőmérséklet miatti sebességkorlátozás. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósághoz három erdő- és vegetációtűzről érkezett bejelentés. A honvédség továbbra is szállít vizet Szentendrére és Tahitótfaluba. Az adatszolgáltatások szerint 1156 helyszínen volt vízosztás, 753 helyszínen pedig párakapu üzemelt délelőtt.

A hőséggel kapcsolatos területi, járási és helyi feladatok ellátásában országosan 1432-en vettek részt, és 4998 liter ivóvizet osztottak ki.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák