Zöld Közlekedés
Szorul a hurok a magyar Uber körül
A gazdaságszabályozásért felelős államtitkár a taxitársaságok és az érdekvédelmi szervezetek képviselőivel egyeztetett az Uber elnevezésű szolgáltatásról – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.
A szaktárca közleményében ismerteti: a közösségi utazásmegosztó szolgáltatást egyre többen veszik igénybe Magyarországon. Glattfelder Béla szerint olyan szabályozásra van szükség, amely egyenlő feltételeket biztosít a személyszállítási tevékenységet végzők számára, és biztosítja a hazai taxivállalkozások és az utasok védelmét.
Az ülésen résztvevők egyetértettek abban, nem engedhető meg, hogy az Uber azzal szerezzen versenyelőnyt más, tisztességesen működő taxis szolgáltatókkal szemben, hogy nem teljesíti maradéktalanul a személyszállítási tevékenységre előírt jogszabályi követelményeket.
A taxitársaságok képviselői kifogásolták, hogy – míg a taxisok esetében szigorú követelményeket határoznak meg a szolgáltatást nyújtó vállalkozásra, a jármű vezetőjére és a járműre is – az Uberhez tartozó szolgáltató például nem ad számlát, nem rendelkezik engedéllyel, nincs taxiórája, utasbiztosítása, és nem működtet diszpécserszolgálatot sem, így teljesen ellenőrizhetetlenné válik. A résztvevők megállapodtak abban, hogy a megfelelő szabályozási környezet kialakítása érdekében további egyeztetéseket folytatnak – közölte a szaktárca.
Zöld Közlekedés
A debreceni CATL-gyár már az elektromos autók következő generációjára készül
Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új debreceni gyáregységében.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új gyárépületében Debrecenben, miután a létesítmény az összes szükséges engedélyt megkapta a gyártási tevékenység elindításához – írja az alternativenergia.hu. A modulok összeszerelését május 6-án kezdték meg és kiadott közleményében jelentette be a CATL. Az új modulgyártósor éves kapacitása 5 GWh. Amint minden, a cellagyártás megkezdéséhez szükséges engedély rendelkezésre áll, megkezdődhet az akkumulátorcellák tesztgyártása – tették hozzá. A modulgyártás már 2024 ősze óta zajlik egy bérelt csarnokban, két gyártósoron. Ezeken eddig 240 ezer modul készült el, amelyek 60 ezer elektromos autót hajtanak Európa-szerte – jegyezte meg a gyár közleménye.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaBenzin és gázolaj: marad az adócsökkentés, de már kisebb mértékben
-
Zöld Energia1 nap telt el a létrehozás ótaEgy jól megválasztott hőszivattyú évekre optimalizálhatja otthona energiafogyasztását
-
Zöld Közlekedés6 óra telt el a létrehozás ótaA debreceni CATL-gyár már az elektromos autók következő generációjára készül
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaAszály ellen is hatékony lehet a magyar fejlesztésű gyapjúpellet
-
Zöldinfó6 nap telt el a létrehozás ótaVizsgálat indult az EcoPro debreceni üzemében történt esemény után

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés