Zöld Közlekedés
Újabb elektromos kamion érkezik
Egyre több cég fejleszt ki elektromos meghajtású tehergépkocsikat. A Tesla és a Daimler után a Thor Trucks is bemutatta a saját modelljét.
A Thor Trucks ET-One a vállalat első terméke. Dakota Semler, a Thor Trucks 25 éves vezérigazgatója azt remélte, hogy az elektromos kamionnal egy egész modellsorozat alapjait teremthetik meg és e sorozatban az ET-One veheti át a zászlóshajó szerepét. A vállalkozás később elektromos szállítóautókat és más járműveket is kínálni akar. Semler egy olyan modellcsaládot akar megalkotni, amelynek keretében az ügyfelek az egyes autókat egyénileg személyre szabhatják. Optikailag az ET-One a Tesla Semire hasonlít és ahhoz hasonlóan szintén teljes mértékben elektromos meghajtású. A maximális terhelhetőség körülbelül 36 tonna, ebben az esetben a hatótávolság legfeljebb 480 kilométer.
A Thor Trucks az első prototípusokat jövőre szeretné elkészíteni, míg az új modellt 2019-ig akarja piacra dobni. Az ET-One vételára 150 000 dollár lehet, összehasonlításul: egy dízeles kamion 100 000-125 000 dollárba kerül. Az összes üzemeltetési költséget tekintve az ET-One nagyon is versenyképes termék. Az elektromos motorok karbantartási igényei és kiadásai jóval a dízelmotorok karbantartási költségei alatt vannak.
A vállalkozás tervei ambíciózusak. A csapatot jelenleg 17 munkatárs alkotja. Most a működéshez szükséges pénzt Semler biztosítja, ami nem esik nehezére, lévén a portfóliójába tartozik a Malibu Wine Safaris és számos ingatlancég is.
forrás: alternativenergia.hu
Zöld Közlekedés
Töretlenül nő a Geely elektromos és plug-in hibrid modelljeinek piaca
A Geely kínai járműgyártó profitja csökkent, bevétele nőtt az első fél évben.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Kína egyik legnagyobb autógyártója, a Geely Automobile Holdings Ltd. nyeresége 2 százalékkal 9,09 milliárd jüanra (1,35 milliárd dollárra) csökkent az első fél évben, miközben a bevétele 15 százalékkal 173,6 milliárd jüanra nőtt – áll a cég honlapjára fölkerült jelentés szerint – olvasható az alternativenergia.hu oldalon. A járműeladások 1 százalékkal 1,42 millióra nőttek, ezek több mint a fele, 799 ezer új energiafelhasználású (NEV) volt, ami 10 százalék bővülés éves összevetésben. Az export 158 százalékkal 474 ezer járműre emelkedett. Júniusban a havi export a vállalat történetében először haladta meg a 100 000 járművet. A Geely, amely egy MTI-hez eljutatott júliusi közleménye szerint szűk három hónapja lépett a magyar piacra, már több mint négyszáz új autót értékesített. Ezek 16 százaléka volt tisztán elektromos, 84 százaléka pedig plug-in hibrid modell.
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaNincs elég víz az atomreaktor hűtéséhez: súlyos energiahelyzet alakult ki Romániában
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaÚjabb lendületet kaphatnak a magyarországi szélerőmű-fejlesztések
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaÚj klímatörvény készülhet: szigorúbb szabályokat sürgetnek
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaMielőbb szabályoznák az elektromos rollerek közlekedését
-
Otthon3 nap telt el a létrehozás ótaAI kontra szakember: kié legyen az utolsó szó az építkezésen?

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés