Zöldinfó
Végtelen abroncsmező egy spanyol városka mellett
75 ezer tonna (belegondolni is rossz) illegálisan lerakott gumiabroncs tornyosul a spanyol Sesena fölé.
A használt gumikat 2003. környékén ürítette a város mellé egy időközben megszűnt feldolgozó üzem, azótva várják a helyiek, hogy történjen valami az amúgy veszélyes hulladéknak számító mezővel. Amíg erre nem sok esély van, addig legalább izgalmas látványt nyújtanak a katasztrófaturistáskodó fotósoknak.
forrás: index.hu
Zöldinfó
Települések kerültek víz alá Dagesztánban
Dagesztánban regionális szintű szükségállapotot hirdettek ki az áradások miatt.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
Az illetékes kormánybizottság hamarosan dönt a szükségállapot szövetségi szintre emeléséről – írja az alternativenergia.hu. A tárcavezető közölte, hogy az árvíz következtében hat ember – köztük három gyerek – életét vesztette, és több mint hatezer helyi lakost kellett evakuálni az elárasztott területekről. A régióban 55 ideiglenes menedékhelyet hoztak létre. “Mostanra a Dagesztáni Köztársaság 10 településén több mint kétezer ház és telek került víz alá” – mondta a Vészhelyzeti Minisztérium vezetője. A dagesztáni vészhelyzetről szóló megbeszélésen részt vett Vlagyimir Putyin elnök, Szergej Melikov, a régió kormányzója, valamint a legsúlyosabb helyzetben lévő települések – köztük Mahacskala, Derbent és Haszavjurt – önkormányzatának vezetői.
Március vége óta heves esők és ezek miatt áradások sújtják az észak-kaukázusi köztársaságot. Melikov kormányzó korábban elmondta, hogy Dagesztánban már több mint 15 ezer károsultja van a természeti csapásnak, és több mint hatezer házat árasztott el a víz. Az előrejelzések szerint további eső várhatók a régióban.
-
Zöld Közlekedés14 óra telt el a létrehozás ótaElektromos forradalom az utakon: hidrogénnel működő buszokat hoznak
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaEgyre nagyobb az igény az otthoni napelem és akkumulátor rendszerekre
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaHeti árkövetés: ismét nőnek az üzemanyagárak
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaEgyre népszerűbbek a négyévszakos abroncsok Magyarországon
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaElektromos meghajtású mentőautók álltak szolgálatba Magyarországon

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés