Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Napenergiával kombinált passzívház Londonban

Létrehozva:

|

Természetes alapanyagok, kézi kivitelezés, alapos, körültekintő munkálatok. Ez jellemzi azt a London külvárosában megépített lakóotthont, amely a Flint ház nevet kapta.

A megrendelő ügyfelek azzal a kéréssel fordultak a Nick Willson építész irodához, hogy számukra olyan energiatakarékos otthont tervezzenek, amely alig-alig tartalmaz modern építészeti elemeket. Kérésüknek eleget téve, az építészek kerülve a manapság divatos minimalista küllemet, a természet színes, gazdag palettáját részesítették előnyben a tervezéskor.

Ez az építészeti megjelenés az öko otthon jegyében született. Ennek az formatervezett háznak az egyediségét, különlegességét a következő kivitelezési megoldások adják: napenergiával kombinált passzív ház jelleg, fenntarthatóan kitermelt fa alapanyag, zöld tetős garázs, kíváló hőszigetelés. Jóllehet előregyártott fa szerkezetet kapott az épület, ámde ezután itt mindent kézi erővel hoztak létre az egyedi igények, a funkcionalitás és az energiahatékonyság maximális figyelembe vételével. A fűtést a tetőn elhelyezett szolár panelek biztosítják, a természetes fény az óriásira tervezett ablakokon jut be az épületbe. A tervezők szándéka érvényesül a természetes szellőzés kialakításával, valamint az összegyűjtött esővíz hasznosításával.
forrás: alternativenergia.hu

 

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Magyarország világelső lett a napelemes áramtermelés arányában

A naperőművek beépített teljesítménye először 2022-ben nőtt legalább 1000 megawattal Magyarországon.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az idei első kilenc hónapban 997 megawatt volt a gyarapodás. Még hátra van egy teljes negyedév, így biztosra vehető, hogy zsinórban a negyedik esztendőben is megugorjuk az 1 gigawattot – írta meg az alternativenergia.hu. Mint írták, 2025 erős év a zöldenergia termelésében. A megújulók beépített teljesítménye őszre elérte a 9 gigawattot. A 300 ezredik naperőművet tavasszal helyezték üzembe hazánkban. Magyarország világelső a napelemek arányával a belföldi áramtermelésben.

A kormány a Jedlik Ányos Energetikai Programban támogatja a további megújulók (földhő és biogáz) fokozott hasznosítását, az ipari energiatárolók telepítését. A zöldenergia termelésében és tárolásában élen járva az ellátás biztonsága erősíthető, az importkitettségek csökkennek – olvasható.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák