Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Bécsi piac: biosarok, textilszatyor és piac-alkalmazás

Létrehozva:

|

Számos újítást vezettek be az osztrák főváros legnagyobb forgalmú piacán, a Naschmarkton, hogy még népszerűbb és fogyasztóbarátabb hely válhasson belőle. Biosarkot alakítottak ki, saját textilszatyrot terveztek neki és az online jelenlétét is megerősítették.

Hetente több mint 64.350-en látogatnak el a bécsi Naschmarktra, amely ezzel az osztrák főváros legnagyobb forgalmú piaca. A turisták körében is kedvelt nemzetközi oázison most számos fejlesztést hajtottak végre, hogy még inkább a vásárlók kedvében járhassanak. Az egészségtudatos vásárlók dolgát külön biosarok könnyíti meg: szombatonként tizenegy, zászlócskával jelölt standnál válogathatnak a bio minőségű gyümölcsök, zöldségek, tejtermékek, pékáruk és húsáruk között. Minden látogató dolgát megkönnyíti ugyanakkor az új piac-alkalmazás, amely első körben a Naschmarkt árukínálatát, nyitvatartását és alaprajzát teszi okostelefonról is hozzáférhetővé. Az alkalmazás, amelyet később a többi bécsi piacra is kibővítenek, a www.marktapp.wien.at oldalon érhető el ingyenesen.

A fejlesztések során a vevők mellett a környezetre is gondoltak, és saját textilszatyrot terveztek a piacnak. Ezeket egyelőre öt standnál használják – nejlonszatyor helyett ezekbe az összehajtható textiltáskákba pakolják a vevőknek az árut. Előtte persze megkérdezik, hogy van-e táska a kuncsaftnál? Az akció célja, hogy amennyire lehet, száműzzék a nejlonzacskókat a piacról és a szemétből. Egy nejlonszatyrot ugyanis átlagosan 30 percig használunk, majd a szemetesben landol. Bécsben ez évente 1.500 – 2.000 tonnányi, vagyis 75 – 100 millió darab műanyagzacskót jelent.

 

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

Vizsgálat indult az EcoPro debreceni üzemében történt esemény után

Vegyi anyag folyt ki egy berendezésből a debreceni EcoPro akkumulátor-alkatrész gyárban.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az EcoPro BM Hungary Zrt. debreceni telephelyén működő NCA1 gyártó épületben – amely felső küszöbértékű veszélyes anyagokkal foglalkozó üzemnek minősül – május 4-én 23:40 és május 5-én 00:30 között “technológiai esemény történt” – írja az alternativenergia.hu. Közleményükben azt írták, az esemény a gyártási folyamat egyik berendezésénél következett be, ahol egy csőcsatlakozás elmozdulása miatt kisebb mennyiségű – 22,6 kilogramm – félkész NCA (lítium-nikkel-kobalt-alumínium-oxid) került az épületen belül a gyártóberendezés közvetlen környezetébe. Hozzátették: az esemény észlelését követően a technológiát azonnal leállították, és haladéktalanul megkezdődött a kármentesítés. A kármentesítési munkálatok az előírt egyéni védőfelszerelések viselése mellett, ipari vákuumporszívók alkalmazásával történtek. Az érintett berendezés részletes műszaki vizsgálatát követően a hibásnak ítélt csatlakozó helyére megerősített kivitelű elemet építettek be. A közlemény kiemeli: a technológiát kizárólag a teljes körű ellenőrzési és validálási folyamat lezárását követően indították újra. Az eseménnyel párhuzamosan megkezdődött minden azonos vagy hasonló kialakítású technológiai berendezés soron kívüli felülvizsgálata annak érdekében, hogy a hasonló esetek a jövőben megelőzhetők legyenek.

Az esemény során személyi sérülés nem történt, és üzemen kívüli hatás nem keletkezett: az épületből veszélyes anyag nem jutott ki a külső környezetbe, valamint a gyártási területen belül is kizárólag egy elszeparált, kis kiterjedésű rész volt érintett – jelezték. A társaság a feltárt okok alapján megtette a szükséges intézkedéseket a biztonságos üzemelés fenntartása érdekében – áll az EcoPro közleményében.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák