Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

A Google majdnem megvette a Teslát

Létrehozva:

|

Manapság már nehéz ezt elhinni, de alig két évvel ezelőtt kevésen múlott, hogy Elon Musk nem adta el a Teslát a Google-nek.

2013 márciusában elég rosszul futottak dolgok, de az biztos, hogy Musk felajánlotta a Google vezérigazgatójának, Larry Page-nek, hogy az internetes óriás vásárolja meg a Teslát 6 milliárd dollárért. Két kikötése volt: plusz 5 milliárdot szeretett volna gyárfejlesztésekre, és 8 évig szeretett volna a cégnél maradni, hogy legyen ideje kifejleszteni az elektromos autók harmadik generációját.

A Bloomberg cikke szerint a tárgyalások jól mentek, az alapokban megegyeztek, már kezet is ráztak a megállapodásokra. Végül azonban a Tesla hirtelen visszatántorgott a csőd széléről, pár hét múlva nyereséges negyedéves zárást tettek közzé, és a tartozásaik egy részét is visszafizették. Musk ezt követően hamarosan visszalépett az eladástól.

Érdekesség, hogy tavaly az Apple került szóba, mint a Tesla lehetséges felvásárlója. A cégnek hatalmas készpénztartalékai vannak, ráadásul valami autószerűn is dolgoznak állítólag, a pletykák szerint az iPhone gyártója akár 75 milliárd dollárt is megadna a Tesláért.
forrás: index.hu

Advertisement

 

 

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Közlekedés

Berobbanhat az elektromos motorpiac – új márka lép be Magyarországra

Az Elektrorider forgalmazza az indiai Ultraviolette elektromos motorjait a közép-európai régióban.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Az Elektrorider stratégiai együttműködést kötött az Ultraviolette-tel, így az Elektrorider válik a high-tech indiai motormárka hivatalos importőrévé és forgalmazójává Magyarországon, Horvátországban, Szlovákiában, Romániában, Szlovéniában és Csehországban – közölte az elektromos motorokra specializálódott társaság, az Elektrorider az MTI-vel. A partnerség keretében az Ultraviolette két nagy teljesítményű elektromos motorkerékpárja, az F77 MACH 2 és az F77 SuperStreet érkezik Magyarországra és a régió további öt országába – írja az alternativenergia.hu. Az Elektrorider és az Ultraviolette stratégiai együttműködésének lényege, hogy az Elektrorider hivatalos importőrként hozza be az Ultraviolette termékeit, nagykereskedelmi szereplőként továbbértékesíti azokat a régióban, valamint disztribútori hálózatot épít és menedzsel több országban. Ismertették: az Elektrorider elektromos motorok, robogók és e-bike-ok terén kiépített kiskereskedelmi jelenlétére építve azzal számol, hogy ezekből az indiai motorokból idén Magyarországon és a régióban együtt körülbelül száz darabot, a következő 2-3 évben pedig 200-300 darabot tudnak értékesíteni.

Hozzátették, hogy az Elektrorider értékesítési hálózata Magyarország mellett hat országban – Romániában, Szlovákiában, Csehországban, Szerbiában, Horvátországban és Szlovéniában – van jelen. Az online rendelésekkel pedig egész Európát kiszolgálják. Magyarországon egy központi budapesti bemutatóteremmel rendelkeznek, ahol a járművek nemcsak megtekinthetők, hanem ki is próbálhatók. Partnereik a főváros mellett Nyíregyházán és Ajkán is jelen vannak. Az Elektrorider egy 2019-ben alapított, elektromos motorokra specializálódott vállalat, amely a Tiszta Energiák Kft. független üzletágaként működik.

Az Elektrorider megalakulása óta több mint 2000 elektromos motorkerékpárt értékesített a régióban, ennek több mint felét Magyarországon. Az Elektrorider által értékesített elektromos motorok 2023-ban a Tiszta Energiák Kft. árbevételének 3 százalékát, 2024-ben már 8,5 százalékát adták. Azzal számolnak, hogy árbevételüket, 2025 után az idén is meg tudják duplázni. Az Ultraviolette az indiai elektromos motorgyártó az Elektroriderrel kötött partnerségének köszönhetően már 19 európai országban van jelen.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák