Kapcsolatfelvétel

Zöld Közlekedés

Energiahivatal: jelentősen nőtt a nyilvános elektromos töltőállomásokon felhasznált energiamennyiség az első negyedévben

 A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint csaknem 130 százalékkal több energiát töltöttek a nyilvános elektromos töltőállomásokon a járművekbe a felhasználók az idei első negyedévben, mint 2021 első három hónapjában, a töltőberendezések száma pedig 29 százalékkal nőtt egy év alatt.

Létrehozva:

|

A hivatal keddi közleménye szerint az idei első negyedév végére 1912-re nőtt a nyilvános, engedélyköteles tevékenység keretében üzemeltetett töltőberendezések száma. Ezeken a töltőberendezéseken 3832 csatlakozó áll az elektromos gépjárművet használók rendelkezésére az országban. Minden megyében emelkedett a nyilvános töltők száma az előző év azonos időszakához képest. Békés megyében 83,3 százalékkal, Hajdú-Bihar megyében 52,1 százalékkal, Pest megyében pedig 46,7 százalékkal több elektromos töltő üzemelt, mint egy évvel korábban. A darabszámot tekintve Budapesten volt a legnagyobb a növekedés, itt 95 új töltőt helyeztek üzembe, majd Pest megye következik 79 és Győr-Moson-Sopron megye 32 új töltővel – ismertette a MEKH. A közleményben jelezték azt is, hogy a zöld rendszámmal rendelkező autók száma csaknem 60 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a Belügyminisztérium adatai szerint; 47 859 zöld rendszámú gépkocsit, és 24 795 tisztán elektromos gépkocsit tartanak nyilván.

A töltések száma, valamint a töltésre fordított energia mennyisége is jelentősen emelkedett az előző évi adatokhoz képest. Az első negyedévben 4207 megawattórányi (MWh) áramot töltöttek az autósok a nyilvános elektromos töltőállomásokon, ez csaknem 130 százalékkal több, mint 2021 azonos negyedévében, és 11,6 százalékkal több az előző negyedévhez viszonyítva. A töltések darabszáma 159 041-ről 375 625-re nőtt egy év alatt. Komárom-Esztergom megyében több mint megnégyszereződött az elektromos autókba töltött villamos energia, Tolna, Veszprém, Zala, Vas és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében több mint háromszorosára nőtt. A legkisebb mértékben Győr-Moson-Sopron, Nógrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyében nőtt a töltésre fordított energia mennyisége. A nyilvános töltőállomásokon elfogyasztott energiamennyiség 61,8 százalékát Budapesten és Pest megyében használták fel, a többi megye részaránya egyenként kisebb mint 5 százalék – közölte a MEKH. Magyarországon nyilvános elektromos töltőberendezést a MEKH által kiadott engedély birtokában lehet üzemeltetni. A töltőállomások interaktív térkép formájában is megtalálhatók a hivatal internetes oldalán.

 

Advertisement

mti

Advertisement

Zöld Közlekedés

Újabb elektromos autóbusz áll forgalomba Veszprémben

Új midibusszal vált teljessé Veszprém elektromos autóbuszflottája.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A Zöld Busz Programban beszerzett új midibusszal vált teljessé Veszprém helyi járatú elektromos autóbuszflottája, a járművet a város főterén mutatták be – írja az alternativenergia.hu. Porga Gyula (Fidesz-KDNP), a város polgármestere kijelentette: ezzel az autóbusszal lezárul a veszprémi közösségi közlekedés megújításának egy jelentős fázisa, mostanra kialakult az önkormányzati szolgáltató teljes flottája. Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője közölte: a tisztán elektromos meghajtású autóbuszt múlt héten vették át, és július elsejétől áll forgalomba a veszprémi utakon, főként Csatárhegyre jár majd. A szóló autóbusznál két méterrel rövidebb, 27 ülő és 31 állóhellyel rendelkező jármű nettó értéke 225 millió forint volt. Az ügyvezető tájékoztatása szerint a társaság a 80 százalékos támogatottságú Zöld Busz Program szerződését 2024-ben kötötte, melyhez 475 millió forint támogatást kapott.

Korábban már megérkezett egy elektromos szóló, valamint egy elektromos csuklós autóbusz, a most bemutatott elektromos midibusszal vált teljessé a flotta, így a program június végén, szerződés szerinti határidőben lezárul – tette hozzá. Bartha László jelezte: az 50 darabos helyi járati flottából 42 busz euro 6-os dízel, nyolc pedig tisztán elektromos meghajtású.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák