Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Így lesz a baseball sapkádból telefontöltő

Létrehozva:

|

Szeretjük a telefonunkat használni, hogy mindig elérhetőek legyünk és mi is elérjünk másokat. Azonban gyakran járunk úgy, hogy egész nap úton vagyunk és egyszer csak lemerül a telefonunk.

Volt már veled is olyan, hogy nem volt közeledben konnektor és nem volt lehetőséged feltölteni a telefonodat, tabletedet? Ha te is szeretsz sportosan öltözködni és akár sapkákat is hordasz, akkor ez az eszköz az egyik legjobb megoldás számodra ilyen helyzetekben. A SOLSOL sapkák nagyon egyszerűen működnek. Napelemek segítségével átalakítják a napenergiát és közvetlenül a telefonodba juttatják. Csak bele kell dugni az USB kábelt, feltenni a fejedre, kint lenni a napon és a telefonod már töltődik is. Lehetsz a barátaiddal a parton vagy a parkban olvashatod az iPadedet, vagy egy szuper túra során a GoPro kamerádat is töltheted. De elég ha csak kirakod a napra a sapkát és te az árnyékba húzódsz. A SOLSOL megálmodói nagyon kreatívak, így rengeteg színben és mintával kapható a sapka. A töltési idő kb. 4x tovább tart, mintha hálózatról és kb 2x annyi ideig, mintha laptopról töltenéd az eszközeidet. Nincs semmilyen energiatároló egysége, szóval ha nem süt a nap, nem is tudja ellátni a funkcióját, írta a smartify.blog.hu.

 

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Új energiatároló segíti a megújuló energia hatékonyabb hasznosítását

Hálózati energiatárolót telepített az Olga Solarfarm Kft.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Villamosenergia-hálózati csatlakozással rendelkező energiatárlót helyezett üzembe a Nógrád vármegyei Szirákon az Olga Solarfarm Kft., 132,83 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatásból a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) alapból – adta hírül az alternativenergia.hu. A beruházás célja hálózati energiatárolók telepítése volt, hozzájárulva az időjárásfüggő megújuló energiaforrások integrációjához. A beruházás közvetetetten hozzájárul a villamosenergia-termelésen belül a megújulóenergia-részarány növeléséhez ezáltal a klímacélok eléréséhez, hiszen a jellegéből adódóan elősegíti a megtermelt többlet megújuló energia biztonságos és rugalmas befogadását a villamosenergia-hálózatba – tájékoztatta az MTI-t az Olga Solarfarm Kft.

A közlemény szerint a projekt fizikai befejezési dátuma június 15. volt. Az energiatároló fizikai beavatkozás nélkül fog működni, a működtetés teljesen mértékben digitálisan megoldott a szabályozórendszernek, illetve az azt működtető szoftvernek köszönhetően. A beruházás egy már üzemelő napelempark mellett valósult meg Szirákon. Az AC oldali névleges teljesítőképessége 996 kW, amely mögött 1201 kWp DC oldali teljesítményű napelempark van. A tároló egység garantáltan képes napi egy kisütés mellett minimum 6000 ciklus teljesítésére, 10 éves működés alatt.

A beruházás rendelkezik aFRR akkreditációval, így a kiegyenlítőenergia-piacon való működés biztosított, minimum 10 éven keresztül, egy energiakereskedő vállalkozás bevonásával – áll a közleményben.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák