Zöld Közlekedés
Itt a tökéletes ebike – Trefecta DRT
A Trefecta Mobility, ami úgy definiálja magát, hogy “holland, német és svájci mérnökök nemzetközi csapata” nagyot alkotot. Elég, ha végigfutunk a kerékpár adatlaján:
- különleges, 7075-ös alu blokkból készített váz, karbon kerekekkel
- 4 kW-os, visszatáplálós motor, 14 sebességes Rohloff automata (!) váltóval. Kis sebességnél pedelec mód, de van gázkar is. Végsebesség 70 km/h, csúcsnyomaték 250 Nm (!)
- 60V-os akkupack, 100 km-es hatótáv (gázkaros üzemmódban)
- elektromosan állítható, 180/200 mm-es rugóutakkal rendelkező felfüggesztés
- WIFI, Bluetooth kapcsolat, iPhone integráció.
forrás: hatszel.hu
Zöld Közlekedés
Egyre többen választják az elektromos és hibrid modelleket
A Kia eladásai több mint 4 százalékkal nőttek január-májusban.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A Kia Corp. eladásai több mint négy százalékkal nőttek a január-májusi időszakban, miközben a globális autókereslet mintegy 5 százalékkal csökkent – mondta Song Ho-sung, a Kia vezérigazgatója egy dél-koreai autóipari kiállításon. Az erről beszámoló Bloomberg szerint a Kia a globális piac több mint négy százalékát szerezte meg – írja az alternativenergia.hu. A vállalatvezető azt mondta, hogy a közel-keleti konfliktus következtében jelentősen megemelkedett üzemanyagárak miatt föllendült az elektromos és hibrid járművek iránti keresletet. Ez különösen Európában szembetűnő, ahol a Kia eladásai csak májusban több mint 10 százalékkal nőttek a kínai gyártók által támasztott fokozódó verseny ellenére.
A vezérigazgató szerint a Kia erőteljes értékesítési növekedést ért el az amerikai piacon is hibrid modelljeinek, köztük a kifejezetten az amerikai piac számára kifejlesztett Telluride nagyméretű SUV-nak köszönhetően. A vállalat egy új középkategóriás pickup bevezetését is tervezi az Egyesült Államokban, ami annak a tervnek a része, hogy a hibrid kínálat nyolc modellre bővüljön 2030-ig.
-
Zöldinfó7 nap telt el a létrehozás ótaSzakértő: a Velencei-tó válsága túlmutat a vízhiányon
-
Zöld Közlekedés23 óra telt el a létrehozás ótaFordulóponthoz érkezhet az elektromos autózás
-
Zöldinfó2 nap telt el a létrehozás ótaA jelenlegi vízdíjak mellett veszélybe kerülhet a jövő ivóvízellátása
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaÚj lendületet kap a napenergia: több mint 1000 MW-tal bővült a hálózati kapacitás
-
Zöld Közlekedés4 nap telt el a létrehozás ótaA nagy SUV-k miatt fogyhatnak el a parkolóhelyek Európában

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés