Zöldinfó
Szemét játék okostelefonra
A másodpercek egyre gyorsabban peregnek, ám aki jól szelektál, időt nyer! A szelektív hulladékgyűjtést mobilalkalmazással tanítja a Fővárosi Önkormányzat „házhoz menő” kampánya.
A házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítése érdekében a Fővárosi Önkormányzat ingyenesen letölthető mobilapplikációt kínál az érdeklődőknek: segítségével játszva sajátíthatja el mindenki, melyik hulladékot hova kell dobni.
A játék két részből áll: első fele hagyományos memóriajáték, amelynek során össze kell párosítani az azonos képeket tartalmazó kártyákat. A képek különféle szelektíven gyűjthető hulladékokat mutatnak; a feladat másik része, hogy a megtalált párokat a megfelelő színű edénybe helyezzük. A másodpercek közben egyre gyorsabban peregnek, ám aki helyesen szelektál, időt nyer!
Az alkalmazás letölthető iOS és Android rendszerre az alábbi linkekről:
A „házhoz menő” rendszerben Budapesten mindenhol szelektíven lesz gyűjthető a műanyag és a fém-, illetve a papírhulladék. 2014 végéig minden fővárosi háztartás megkapja a kék és sárga fedelű szelektív hulladékgyűjtő edényeket. A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) összesen négyszázháromezer új tartályt telepít, elszállításuk hatvan új, alternatív üzemű célgép gondoskodik majd. A kertes övezetekben négyhetente, a társasházas területeken hetente ürítik az edényeket. Az uniós forrásoknak köszönhetően a budapestieknek sem a tartályokért, sem az elszállításért nem kell pluszdíjat fizetniük.
Zöldinfó
Vízveszteség ellen indul fejlesztési program: 51 milliárd forint áll rendelkezésre
51 milliárd forintos fejlesztési programból megújulnak az ivóvízhálózatok.
Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A következő évek során 51 milliárd forintos fejlesztési programból megújulhatnak az ivóvízhálózatok, hogy csökkenjen a vízveszteség – jelentette be a közösségi oldalán Gajdos László. Az élő környezetért felelős miniszter azzal indokolta a kiírást, hogy Magyarországon naponta több százezer köbméter ivóvíz vész el az elöregedett vízhálózatok miatt – írja az alternativenergia.hu. A fejlesztési keretre önkormányzatok, víziközmű-szolgáltatók és más fenntartók jelentkezhetnek. A pályázat a távleolvasást, az automatizált üzemeltetést, a nyomásmenedzsmentet és más korszerű megoldások telepítését is támogatja. Ezek a beruházások nemcsak a vízveszteséget csökkentik, hanem biztonságosabbá és kiszámíthatóbbá teszik az ivóvízellátást is – tette hozzá. A tárcavezető a bejegyzés szerint különösen fontosnak tartja, hogy a források jelentős része a leghátrányosabb helyzetű térségekbe érkezzen.
Az élő környezet védelme nemcsak a természeti értékek megőrzéséről szól, hanem arról is, hogy felelősen kell bánni az egyik legfontosabb természeti erőforrással, a tiszta ivóvízzel. A vízhálózatok felújítása kevésbé látványos beruházás, mint egy új út vagy egy új épület, mégis ezek azok a fejlesztések, amelyek évtizedekre meghatározzák a települések biztonságos működését és a mindennapok életminőségét – fogalmazott. A pályázati felhívás részletei a palyazat.gov.hu oldalon érhetők el.
-
Zöldinfó3 nap telt el a létrehozás ótaNincs elég víz az atomreaktor hűtéséhez: súlyos energiahelyzet alakult ki Romániában
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás ótaÚjabb lendületet kaphatnak a magyarországi szélerőmű-fejlesztések
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaÚj klímatörvény készülhet: szigorúbb szabályokat sürgetnek
-
Zöld Közlekedés1 hét telt el a létrehozás ótaMielőbb szabályoznák az elektromos rollerek közlekedését
-
Otthon3 nap telt el a létrehozás ótaAI kontra szakember: kié legyen az utolsó szó az építkezésen?

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés