Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Szeptember végéig lehet pályázni a kerékpárosbarát címekre

Létrehozva:

|

Nyolcadik alkalommal hirdeti meg a Kerékpárosbarát Település és a Kerékpárosbarát Munkahely pályázatokat a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a Kerékpáros Magyarország Szövetséggel együttműködésben, a jelentkezéseket csak elektronikusan lehet kitölteni és beadni – tájékoztatta a tárca csütörtökön az MTI-t.

A pályázatok beküldési határideje 2014. szeptember 30. A tárca az elismerésekkel arra ösztönzi az önkormányzatokat és vállalkozásokat, hogy a megfelelő infrastruktúra kialakításával, szemléletformálással tegyék lehetővé és vonzóvá a környezetbarát kerékpáros közlekedést a lakosok, munkavállalók és ügyfelek számára. A tavalyi pályázatok nyomán 23 település és 28 munkahely viselheti a Kerékpárosbarát címet. Az érdeklődők a részletes pályázati feltételekről és az eredményhirdetés időpontjáról ezen az oldalon tájékozódhatnak.

Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöldinfó

Júliusi szeizmikus mérleg: 52 földrengést és 123 bányarobbantást észleltek a térségben

Szeizmológiai obszervatórium: júliusban 175 földmozgást regisztráltak a Kárpát-medencében.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet az Ön rendszere! Ingyenes kalkulálás itt (x)

Júliusban 175 földmozgást regisztrált a Kárpát-medencében a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma – írja az alternativenergia.hu. Az intézmény Facebook-oldalán közzétett havi jelentésben azt írták: júliusban 52 természetes eredetű földrengést és 123 bányarobbantást regisztráltak a Kárpát-Pannon régióban. Az elmúlt hónapban két, a lakosság által is észlelt földmozgás történt – tették hozzá.

Július 12-én 4 óra 1 perckor 2,1-es magnitúdójú földrengés keletkezett Békéscsaba térségében. Ezt követően július 24-én, 1 óra 59 perckor egy 4,5-es magnitúdójú földrengés pattant ki Ausztriában, Bécsújhelytől 35 kilométerre délnyugatra, amelyet Magyarországon is sokan éreztek.

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák