Zöld Közlekedés
A legmenőbb jármű, amivel munkába járhat
Utál reggelente a buszon tülekedni, de izzadni sem akar a biciklin ülve? Az Urban Glider nevű, egykerekű minirobogóval bárhova kényelmesen eljuthat. A hamarosan debütáló járműről az Inhabitat blog számolt be.
33 kilométer egyetlen töltéssel
Az elektromos hajtású kompakt jármű használata igényel némi gyakorlást, mivel nincsenek rajta pedálok, a gyorsulást és lassítást az utas azzal tudja szabályozni, hogy előre vagy hátra dől. Mivel az Urban Glidernek csak egyetlen, 40 centiméteres átlójú kereke van, kormányozni sem a szokványos módon lehet, hanem a megfelelő irányba dőlve. Az egyensúlyozást egyébként a robogóba épített stabilizációs rendszer is segíti az egykerekű biciklire hasonló, de villanymotorral hajtott járművön.
A járműben lévő 1500 wattos motor végsebessége közel 21 kilométer/óra, egy feltöltéssel pedig közel 34 kilométeres távot tud megtenni, ami nagyjából ötórányi használatnak felel meg. Tömege mindössze tíz kilogramm, így nem jár túl nagy erőfeszítéssel az sem, ha mondjuk fel kell vinni a lépcsőn (a tetején van egy fogója is), tárolni pedig akár egy íróasztal alatt is lehet.
Letérhet az aszfaltról
Fejlesztői terepen is alaposan meghajtják a Glidert:az általuk készített videón egy erdőben még ugratnak is vele, és a gördeszkatrükkökhöz hasonló mutatványokat adnak elő vele. Bár az Urban Glider gyártásához szükséges tőkét a fejlesztők a Kickstarter közösségi finanszírozó portálon akarták összegyűjteni, ott néhány hete felfüggesztették a projektjüket – a fórumbejegyzések szerint szabadalmakkal kapcsolatos vitás kérdések miatt. Ettől függetlenül az Urban Glider honlapján továbbra is előrendelhető a készülék nettó ezer dolláros áron, New Yorkban való átvétel esetén. A Glider végleges bolti ára nettó 1200 dollár, vagyis 294 ezer forint lesz, ennyibe kerül most a nemzetközi házhoz szállítással együtt is a jármű.
forrás: origo.hu
Zöld Közlekedés
Tovább nő az alacsonypadlós villamosok aránya Budapesten
Forgalomba állt a 29. új CAF-villamos.
Még nem késő pályázni a 2,5 millió forintos állami energiatároló támogatásra! Kattintson ide! (x)
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) átvette és forgalomba állította a 29. új CAF-villamost az “51 db CAF-villamos beszerzése Budapest részére” című projekt keretében, ezzel 102-re emelkedett a Budapesten forgalomban lévő CAF-villamosok száma – közölte az alternativenergia.hu. Az új villamost azt követően helyezték forgalomba, hogy a hatósági előírásoknak megfelelően 500 kilométeres futáspróbát teljesített hibamentesen, és sikeresen lezárult minden szükséges műszaki vizsgálat és engedélyezési eljárás. A közlemény szerint a járműbeszerzés az Európai Unió támogatásával és a magyar állam társfinanszírozásával valósul meg; a vissza nem térítendő támogatás összege 54,15 milliárd forint. Az új jármű egyebek között a 17-es és az 56-os vonalon közlekedik – tették hozzá.
Megjegyezték, hogy az akadálymentes, alacsonypadlós, légkondicionált CAF-villamosok jelentősen növelik az utazási komfortot, támogatják az esélyegyenlőség érvényesülését, valamint erősítik a környezetbarát és energiahatékony városi közösségi közlekedést. Közölték azt is, hogy a gyártó a következő időszakban folyamatosan adja át az új villamosokat, amelyek révén Budapesten a forgalomban lévő alacsonypadlós villamosok aránya 40 százalék fölé emelkedik.
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaSzámlatorlódás jöhet: tájékoztatást adott az MVM a rezsistop érvényesítéséről
-
Zöldinfó7 óra telt el a létrehozás ótaPostán érkeznek a rezsistop-nyilatkozatok az áramfogyasztóknak
-
Zöldinfó4 nap telt el a létrehozás ótaVíztározók építésével válaszol az aszályra Magyarország
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaHatmillió látogató nyomai: rendkívüli tisztításon Michelangelo Utolsó ítélete
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás ótaIgazságosabb fűtésszámlák jöhetnek – folytatódik a távhő támogatása

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés