Kapcsolatfelvétel

Zöldinfó

Emberi hamvakból növesztenek erdőt

Létrehozva:

|

Egy amerikai cég urna helyett cserepes növények talajába szórja hamvainkat, hogy halálunkban is hasznára váljunk a bioszférának. A vállalkozás célja, hogy a temetők erdőkké változzanak.

Az emberi hamvak újrahasznosításának e koncepcióját a Bios Urn nevű amerikai cég találta ki, melynek vezetői azt szeretnék, ha egy nap a temetőket erdőkkel válthatnák fel, ahol a hamvakból új élet sarjad.

A vállalkozás a Kickstarteren indított pénzgyűjtő akciót. A cég jelszava: “Élet az élet után.” Másik mottójuk: “A halál nem több, mint egy szó. Mert ami igazán számít, az az élet.” Nem ez az első alkalom, hogy a közösségi finanszírozást segítő oldal környezetvédelmi szempontokat előtérbe állító vállalkozás indításában segédkezik, a környezetszennyezők rémálmát jelentő mobilapplikációhoz is innen kapalozták össze a pénzt.

A Bios Urn honlapja mélyen hallgat az edény és a szenzor áráról. A cég Amerikán kívül is szállít, az más kérdés, hogy Magyarországon nem engedik a törvények, hogy “elültessük” szeretteinket.

Advertisement

Papírpohárból is lehet erdő

Az igazi alapanyag-körforgást valósítja meg a kaliforniai Reuse.Reduce.Grow. cég új fejlesztése, amely épp most zárta sikeres kampányát a Kickstarter közösségi pénzgyűjtő oldalon. Az általuk fejlesztett papírpohár nemcsak hogy újrahasznosított anyagból készül és lebomlik, de a falába magokat préseltek, így ha elültetik, az ígéret szerint legalább egy fa nő ki belőle. Használat után a poharat szét kell bontani, pár percre vízbe áztatni, és elültetni.

Advertisement

A teljes cikk itt olvasható.

Advertisement
Hozzászólás küldése

A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés

Hozzászólás

Zöld Energia

Cseresznyét és áramot egyszerre? Forradalmi napelempark épül Svájcban

A paneleket olyan magasságba helyezik el, hogy a mezőgazdasági gépek szabadon közlekedhessenek.

Létrehozva:

|

Szerző:

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)

A svájci Insolight bejelentette, hogy 1300 darab, egyenként 600 W névleges teljesítményű napelemmodult telepít egy 12 ezer négyzetméteres mezőgazdasági területen az Aargau kantonban fekvő Leuggernben – számol be az alternativenergia.hu. A telephelyen két gazda, Rudolf Obrist és Hansjörg Erne gazdálkodók termesztenek cseresznyét, az üzem építése nyáron kezdődik. A kínai DAS Solar által gyártott modulokat Huawei SUN2000 150K inverterekhez csatlakoztatják, és közel 3 méter magasságban szerelik fel, hogy a mezőgazdasági gépek és traktorok szabadon közlekedhessenek. A parkban egyenletes távolságra elhelyezett panelek várhatóan évi 800 MWh energiát termelnek, ami közel 180 háztartás megújuló energiával történő ellátásához elegendő. Az erőmű által termelt teljes energiát egy nyertes kormányzati pályázást követően a svájci Energie360° közüzemi vállalat vásárolja fel, majd közcélú hálózatba táplálja.

A cég országos szinten szolgáltat fenntartható energiát. A projekt innovatív megoldása az Insolight saját fejlesztésű insolagrin rendszerében rejlik, amely védi a növényeket az extrém időjárási körülményektől, dinamikus árnyékoló rendszerrel szabályozza a fényt, a felesleges fényt pedig energiává alakítja. A rendszer egy tartós műanyag fóliát használ, amely egy rugalmasan nyitható és zárható ponyvaszerkezetben van elhelyezve. „A kulcs az, hogy mind a statikus, mind a dinamikus terheléseket megfelelően figyelembe vegyük” – mondta Laurent Coulot, az Insolight vezérigazgatója.

A cég szerint a szabadalmaztatott rendszert rozsdamentes acélszerkezettel készítik, amely adaptálható olyan növényekhez, mint az eper, a málna vagy az áfonya. A kialakítás erős védelmet nyújt a cseresznyének a heves esőzések, a jégeső, a hőhullámok és a tavaszi fagyok ellen.
Obrist és Erne gazdák szerint az agrofotovoltaikus rendszer javítja a gyümölcs védelmét a szélsőséges időjárási körülményekkel szemben, emellett mérsékli a növényvédő szerek használatának szükségességét.

Advertisement

 

Kép: Insolight

Advertisement
Tovább olvasom

Zöldtrend a Facebookon

Címkék

Ezeket olvassák