Zöld Közlekedés
Szinte teljesen újrahasznosítható elektromos kisautó

A Noah nevű jármű tervezésekor az újrahasznosíthatóság volt a fő szempont.
Az eindhoveni TU/Ecomotive által megálmodott elektromos autó olyan kompozit anyagból készült, amelynek alapját a cukor és a len jelenti, éppen ezért a gépkocsi az életciklusának a végén szinte 100 százalékban újrahasznosítható. A kompozit anyag a méhsejtszerkezeten alapul, könnyű és ugyanakkor rendkívül erős. A kétüléses Noah súlya mindössze 350 kilogramm, az elektromos motorja 20 lóerős és egy moduláris akkumulátor egészíti ki. Amennyiben később egy hatékonyabb és jobb akkumulátor válik elérhetővé, akkor a jelenlegi megoldás gond nélkül kicserélhető arra. A prototípus hatótávolsága körülbelül 240 kilométer, míg a maximális sebessége 100 kilométer/óra. A Noah még az idén megkaphatja a helyi közlekedési felügyelettől a forgalmi engedélyét.
forrás: alternativenergia.hu

Zöld Közlekedés
Szegeden épül a BYD gyára, 2025-ben indulhat a Dolphin gyártása
A BYD lendületesen bővíti márkakereskedői hálózatát Magyarországon.

Töltse ki a napelem-kalkulátort, és tudja meg, mennyibe kerülhet Önnek! Ingyenes kalkulálás itt (x)
A BYD lendületesen bővíti márkakereskedői hálózatát Magyarországon, Pécsen megnyílt az első, új márkaarculattal rendelkező vidéki kereskedés, és további három értékesítési pont is megkezdte működését a napokban – írja az alternativenergia.hu. Ezzel országszerte már kilenc helyszín áll a vevők rendelkezésére, és az év végéig egy újabb szalon nyitása várható. A gyártó a fenntartható mobilitás szélesebb körű elérhetősége iránti hosszú távú elkötelezettségének részeként erős helyi partnerek bevonásával teljes országos márkakereskedői hálózat kialakításán dolgozik – írták a közleményben. A pécsi kereskedés a Schneider Autóház beruházása, amely a márka legújabb arculati és térkialakítási koncepcióját követi modern technológiai megoldásokkal és elegáns formavilággal. Budapest XI. kerületében, az Etele Plazában, a Schiller Autó Család üzemeltetésében, valamint Kecskeméten és Nyíregyházán, a JP Autó irányítása alatt is működik mostantól értékesítési pont.
A BYD Hungary-nél elmondták, hogy a partner cégek támogatást kapnak az importőrtől az értékesítési pontok kialakításához. A kínai márka, amely 2023-ban jelent meg Magyarországon, az idén az első nyolc hónapban 1180 személyautót és kisteherautót értékesített a magyar újautó-piacon. Részesedése a magyarországi elektromos járművek piacán az idén már megközelíti a 14 százalékot. A magyarországi újautó-piacon az elektromos járművek részesedése az idén már 10 százalék fölé emelkedett. A BYD Auto célja az, hogy ott gyártson, ahol értékesít, ezért több milliárd dolláros beruházással gyárat épít Szegeden, ahol korábbi bejelentés szerint a Dolphin modell gyártásával még 2025-ben megkezdődik a termelés.
-
Zöld Energia1 hét telt el a létrehozás óta
Geotermikus energia a gáz helyett: új korszak kezdődik az energiarendszerben
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Kommunális hulladék: a rendszer változatlanul működik, bírságolás nincs
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Horvátországban több mint 50 ezer sertés pusztult el – most a vaddisznókra kerül a sor
-
Zöld Energia6 nap telt el a létrehozás óta
Több mint 120 ezer napelemes pályázat érkezett a lengyel támogatási programra
-
Zöldinfó1 hét telt el a létrehozás óta
Okos transzformátorállomást adtak át Veszprémvarsányban – a jövő áramhálózatáért
A hozzászólás írásához bejelentkezés szükséges Bejelentkezés