Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Mutatjuk meddig adhat be kérelmet napelem csatlakozásra

Létrehozva:

|

Október 31-ig annak is érdemes csatlakozási kérelmet beadni, aki csak fontolgatja a napelem telepítését.

A kormány szombati bejelentése szerint már csak október 31-ig fogadják be azokat a kérelmeket, amelyek hagyományos, visszatáplálásos napelem rendszerhez kérnek engedélyt, írta a hirado.hu. Azaz, mostantól mindenki csak szigetüzemű rendszert telepíthet, nem adhatja át a felesleges energiát a hálózatnak. Ez a gyakorlatban a szaldós elszámolás végét is jelenti mindenkinek aki ezután telepít, vagy módosít, bővít rendszerén. Nem csoda, hogy a napelemes cégek óriási dömpingre számítanak az utolsó héten. A WOOWW Solar például ötszörös-tízszeres érdeklődést jósol, még a korábban tetőkön dolgozó kollégáik is az engedélykérésekkel foglalkoznak az utolsó napokban. Bár a Magyar Közlönyben még hivatalosan nem jelent meg, Gulyás Gergely miniszter úr legújabb, múlt szombati bejelentése megerősítette, hogy az új telepítésű, háztartási méretű naperőművek hálózati visszatáplálását átmenetileg szüneteltetik. Ezután egy napelemes rendszer kiépítésének megtérülése sokkal hosszabb idő lesz.

Aki azonban október 31-ig bejelenti az igényét, az még a kedvezményes feltételekkel csatlakozhat a hálózathoz, így nagy rohamra számítanak a napelemes cégek. “Soha nem látott roham fog indulni a csatlakozási kérelmek beadása kapcsán!  “Az utolsó napokban ötszörös-tízszeres jelentkezésre számítunk a korábbi időszakhoz képest. Nálunk most minden mozgósítható kolléga, még a korábban házetőkön dolgozó napelem telepítők is azon fognak dolgozni, hogy az engedélykéréseket mindenkinek be tudjuk adni időben. Úgy kalkulálunk, hogy még pénteken, de legkésőbb szombaton is el tudunk indítani új ügyeket sikeresen.

Mi biztosan még vasárnap is azon dolgozunk majd, hogy a 31-i határidő előtt minden papírmunkát el tudjunk végezni” – mondta a cég alapítója, majd hozzátette: cégük ezzel párhuzamosan azon dolgozik, hogy a sziget üzemmód megfizethető módon váljon elérhetővé az ügyfeleik számára.

 

Advertisement

 

hirado.hu

Zöld Energia

Új típusú energiatárolót dolgoztak ki

A spanyol kutatók egyelőre egy prototípust hoztak létre az új technológia segítségével.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spanyol kutatók olyan új hőenergia-tároló rendszert (TES) terveztek, amely termoelektromos hőszivattyút (TEHP) használ az áram hővé történő átalakításához – számol be a PV Magazine. A hőszivattyút a változó vezetőképességű hőcsövek alternatívájaként használják.

Az újszerű kialakítás négy fő komponenst tartalmaz, nevezetesen egy termoelektromos hőszivattyúrendszert, egy elektromos ellenállást, egy TES-ciklust, valamint egy nyílt hurkot, amelyben a levegő a hőátadó közeg. A rendszer levegőjét a termoelektromos hőszivattyú melegíti fel, amely termoelektromos modulokat használ, kiegészítve az elektromos ellenállással.

A berendezés termoelektromos része hat TEHP-blokkból épül fel. Az első három egyfokozatú termoelektromos hőszivattyú (OTEHP) konfigurációt alkalmaz, mindegyik egy-egy TEM-et használ, mindkét oldalon egy-egy hőcserélővel. A következő három blokk kétfokozatú hőelektromos hőszivattyú (TTEHP), piramis alakú konfigurációval. Ennek a köztes hőcserélőnek a kialakítása egy nagyhatékonyságú, négy hőcsőből álló rendszert használ, amelyben munkafolyadékként víz van. A hőátadás az első fokozatból a második fokozatba ezeken a csöveken keresztül, a víz halmazállapot-változása révén történik.

A kutatók egy rendszerprototípust is létrehoztak, amelyen 45 forgatókönyvet teszteltek különböző feszültségekkel, bemeneti hőmérsékletekkel, illetve és légáramlási sebességekkel. A feszültségek 4, 6, 8 vagy 10 volt, a bemeneti hőmérséklet 120, 160 vagy 200 Celsius-fok, a légáramlási sebesség pedig 13, 18 vagy 23 köbméter per óra volt, utóbbi esetén 655,5 wattnyi hőt termeltek 1,35 COP mellett.

A kifejlesztett TEHP-rendszer integrálása egy elektromos ellenálláson alapuló hőenergiatároló rendszer töltési folyamatába 15, illetve 30 százalékkal növeli az energiaátalakítás hatékonyságát 120 és 200 Celsius-fok közötti energiatárolási hőmérséklet esetén. A javasolt rendszerkonfiguráció 135 Celsius-fokon 112,6 százalékos hatásfokot érhet el. A csapat következő céljai között szerepel, hogy a rendszer viselkedését változó hidegforrás-hőmérséklet esetén is teszteljék.

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák

© 2022 zoldtrend.hu | Minden jog fenntartva!