Zöld Energia
Elegáns napelemes cserepet mutattak be
A Meyer Burger Slate akár műemlék épületekre is telepíthető lesz.
A svájci székhelyű Meyer Burger globális gépészeti, főként fotovoltaikus rendszerekkel foglalkozó vállalat bejelentette, hogy augusztusban szeretné megkezdeni új, szürke napelemes cserepeinek forgalmazását – számol be a PV Magazine. A terméket kísérleti projektekben már használják is.
A Meyer Burger a német Magoggal, egy fotovolatikus termékeket forgalmazó céggel való együttműködésben vezeti be a Meyer Burger Slate-et. A megállapodás keretében létrehozott termék a Meyer Burger Tiles egy továbbfejlesztett verziója, utóbbi cserépről 2022-ben rántották le a leplet.
Augusztustól a két vállalat új, palaszürke fotovoltaikus tetőfedő termékeket kínál majd Európában. A csempék váza porszórt alumíniumból készült, speciális üveg védi őket, belsejükben pedig a Meyer Burger SmartWire technológiával ellátott heteroátmenetes napelemcellák működnek. A végső összeszerelést egy európai partner végzi, az új termékváltozat lehetővé teszi a napelemes rendszerek beépítését ferde palatetőkbe is.
„Az új Meyer Burger Slate – Magog Schiefer Edition termékre magas energiatermelés jellemző, és a telepítők számára könnyen beépíthető és karbantartható” – nyilatkozta Georg Guntermann, a Magog ügyvezető partnere. Mint hozzátette, az új Meyer Burger termék palaszürke színével jól passzol a palatetőkhöz, a vakításmentes, strukturált napelemes üveg használatának köszönhetően pedig feltűnésmentesen integrálható az épületekbe.
A Magog és a Meyer Burger jelenleg kísérleti projektekben alkalmazza a terméket. „Az átfogó energetikai átállás szellemében ez a kis méretű és esztétikus, egységes szürke megjelenésű napelemes tetőcserép harmonikusan illeszkedik a palatetőkhöz, és így a műemlék épületek esetében is lehetővé teszi az energetikai átállást” – állapította meg Frank Hötzsch, a Meyer Burger egyik divízióvezetője.
Nem a Meyer Burger az első cég, amely olyan napelemeket kínál, amelyek cserépszerűen olvadnak be a tetőkbe. A világon egyre több vállalat foglalkozik ilyen termékekkel. Ezek közül talán a legismertebb a Tesla Solar Roof nevű rendszere, de a magyar Terrán is gyárt napelemes cserepet Generon néven.
Zöld Energia
Ezzel a rendszerrel még többet spórolhatnak a napelemesek
Az Emaldo Power Store a mesterséges intelligenciát hívja segítségül.
Az otthoni, mesterséges intelligencia (MI) által vezérelt energiamegoldásokra specializálódott Emaldo lerántotta a leplet legújabb termékéről, az Emaldo Power Store-ról. A fejlett energiatárolási megoldást kifejezetten napelemekhez hozták létre. A nagy teljesítményű és sokoldalú rendszert úgy tervezték meg, hogy mind az új, mind a meglévő napelemek számára alkalmas legyen. Az Emaldo Power Store lehetővé teszi a háztulajdonosoknak és a vállalkozásoknak, hogy maximalizálják a napenergia előnyeit, spóroljanak az energiaköltségeken, és passzívan jövedelmet szerezzenek. Mint Steffen Bjerregaard, a vállalat vezérigazgatója kiemelte: az Emaldo Power Store-ral mérföldkövet akarnak elérni a piacon. „Hihetetlenül büszkék vagyunk elkötelezett európai csapatunkra és koppenhágai fejlesztőcsapatunkra, amely keményen dolgozik azon, hogy ezeket a fejlesztéseket életre keltsük” – nyilatkozta. Az Emaldo Power Store-hoz több fő elem is tartozik, ezek közül az egyik legfontosabb a 10,8 kW-os inverter, illetve a bővíthető akkumulátorszekrény. A rendszer képes eltárolni a maga által termelt energiát, emellett opcionális tartalékáram-ellátást biztosít a kritikus berendezések számára.
Az MI alapú megoldásnak köszönhetően automatikusan a legalacsonyabb árakon vásárol áramot, és ezt az olcsó áramot használja fel a csúcsidőszakokban, ami segíti a felhasználókat a megtakarításban. Az Emaldo rendszer emellett kiegyensúlyozza az elektromos hálózatot, és passzívan jövedelmet termel, a havi kifizetéseket pedig közvetlenül a fogyasztónak juttatja el, de a telepítők is részesülnek a telepítéseikből származó összes hálózati kiegyenlítési bevétel egy százalékából.
A termék nagy előnye, hogy könnyen, utólagosan is beszerelhető a meglévő napelemekhez. A rendszer Bluetooth- és 4G-kapcsolattal rendelkezik a zökkenőmentes vezeték nélküli integráció érdekében, az Android- és iOS-appnak köszönhetően pedig valós időben követhető nyomon az áramtermelés és fogyasztás. A termék bővítési lehetőséget is kínál: nagyobb energiaigényűek számára az Emaldo akkumulátorszekrény lehetővé teszi az 25,6 kWh-ra, sőt több szekrény egymáshoz kapcsolásával az akár 143,36 kWh-ra való bővítést.
A telepítők az Emaldo Power Suite-hoz is hozzáférhetnek, ez egy átfogó online platform, amely egyszerűsíti a telepítési folyamatot, termékképzést biztosít, és folyamatos támogatást nyújt. A dedikált Emaldo telepítői alkalmazás minden eddiginél egyszerűbbé teszi az üzembe helyezést és a telepítések kezelését.
Kép forrása: emaldo.com