Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Energiát termelhet a járdánk, mutatjuk hogyan!

A napelemként funkcionáló burkolatot kifejezetten gyalogosforgalomra tervezték.

Létrehozva:

|

Háztetőkre, teraszokra, járdákra és más városi térrészekre telepíthető, padlólapként is funkcionáló napelemmodulokat mutatott be az Onxy Solar – számol be a PV Magazine. A spanyolországi székhelyű cég kifejezetten épületekbe integrálható napelemekre szakosodott. Az új termék 23 kilogrammos, 75-ször 75 centiméteres, egy-egy egység névleges teljesítménye 75 W. A modulok egyedi méretben, 4-szer 2 méteres nagyságig is rendelhetők. Diego Cuevas, az Onyx Solar észak-amerikai üzletfejlesztési alelnöke szerint a lapok 8 milliméter vastag biztonsági üvegből készülnek, amely csúszásgátló felülettel rendelkezik. Mint megjegyezte, kizárólag gyalogosforgalomra szánták a terméket, amely akár 400 kilogramm per négyzetméter terhelésnek is ellenáll. A szabadalmaztatott Onxy Solar üveglapok megfelelnek a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) és az Underwriters Laboratories (UL) által meghatározott szabványoknak. A napelemes technológia 16 multikristályos szilíciumcellából áll, ötsávos elrendezéssel, etilénvinil-acetát (EVA) fóliával tokozva. A panelek szabványos emelt hozzáférésű padlórendszerekre, például PVC-polimer és fém talapzatra telepíthetők, lehetővé téve az elektromos összeköttetéseket az egyes panelek hátoldalán. Az Onyx Solar korábban olyan ügyfeleknek szállított napelemes csempéket, mint az Apple vagy a madridi Királyi Színház.

„Itt, New Yorkban már négy különböző projekthez szállítottunk padlócsempéket magánlakások számára. Mint tudjuk, New Yorkban az ingatlanok rendkívül drágák, de ez a termék segít a fejlesztőknek és az épülettulajdonosoknak megújuló energiát termelni a helyszínen anélkül, hogy egyetlen négyzetméter hasznos területről is lemondanának” – mondta Cuevas, hozzátéve, hogy a telepítés megfelel a helyi szabályzásoknak.

A közelmúltban Manhattanben, a 625 Avenue of the Americas egyik ingatlanjának tetején valósítottak meg egy projektet. Itt a napelemeket egy keményfából készült keretbe integrálták.

Zöld Energia

Nem minden felhő egyforma: új modell segíti a napenergia pontosabb előrejelzését

Egy kutatócsoport azt elemezte, hogy a különböző felhőtípusok miként hatnak a napsugárzás-előrejelzésekre.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Egy nemzetközi kutatócsoport azt vizsgálta, hogy miként befolyásolják a különböző felhőtípusok a napenergia-termelés előrejelzésének pontosságát – számol be a PV Magazine. A felhők köztudottan jelentős kihívást jelentenek ezen a területen, mivel eltérő makro- és mikrofizikai, valamint optikai tulajdonságaik hatással vannak az elnyelt, illetve a visszavert napfény mennyiségére. Ez a komplexitás komoly bizonytalanságot okoz az előrejelzésekben, különösen gyorsan változó felhőformációk esetén. A kutatás az amerikai Energiaügyi Minisztérium ARM (Atmospheric Radiation Measurement) programjának 2001-2014 között gyűjtött adataira épült. A szakemberek nyolc fő felhőtípus hatásait elemezték az előrejelzések vonatkozásában, a vizsgált fajták a Cumulus, a Stratus, az Altocumulus, az Altostratus, a Cirrostratus, a Cirrus, a Congestus és a Cumulonimbus voltak – a felhőket a szakemberek az élőlényekhez hasonlóan gyakran nemekbe és fajokba sorolják.

A tudósok fizikainformált, adatvezérelt modelleket alkalmaztak, amelyek figyelembe veszik a felhők és napsugárzás közötti kölcsönhatásokat. Ezeket az ARM South Great Plain Central Facility nevű, az USA középső részénél fekvő létesítményénél végzett mérések alapján tesztelték. A vizsgálat során a modellek pontosságában világos trend rajzolódott ki: a legjobb eredményeket a vékony, gyenge konvektív felhők (például Cirrus) esetén kapták, míg a legrosszabbakat az erős konvektív, bonyolult térszerkezetű felhőknél, ilyenek többek között a Cumulonimbus nembe sorolt formációk.

A tanulmány kimutatta, hogy a felhőtípusok explicit figyelembevétele 12–33%-os javulást eredményezhet az előrejelzések pontosságában, szemben azokkal a modellekkel, amelyek nem dolgoznak ilyen részletes adatokkal. A kutatók kiemelték: az ilyen fejlesztés kulcsfontosságú a napenergia rendszerbe történő hatékonyabb integrálása szempontjából, különösen a növekvő arányú megújuló energiaforrásokkal működő villamosenergia-hálózatok esetében.

A további finomítás érdekében a kutatócsoport a felhőinformációk közvetlen integrálását, a felhő-sugárzás kölcsönhatások pontosabb fizikai modellezését, valamint fejlettebb gépi tanulási módszerek alkalmazását javasolja.

 

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák