Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Ennyi a napelemek teljesítményromlása az első évben

A holland Taylor szoftverszállító és a német Sonnex Energie öt új panelt dobott a piacra.

Létrehozva:

|

A Sonnex Energie új PV-moduljainak öt változatát kínálja, 395 W és 415 W közötti teljesítménnyel és 20,23% és 21,25% közötti teljesítmény-átalakítási hatásfokkal. Hőmérsékleti együtthatójuk Celsius-fokonként -0,35%.

– A moduljainkat Kínában gyártjuk eredeti berendezésgyártó (OEM) modell szerint, a Sonnex minőségellenőrzési kritériumai alapján, amelyeknek át kell esniük a megfelelő vizsgálatokon, és jó meg kell tartaniuk a jó hírnevüket a piacon” – mondta a Sonnex Energy szóvivője a pv magazinnak, megjegyezve azt is, hogy a vállalat jelenleg 2 GW kapacitással rendelkezik. A gyártás során jelen van egy műszaki és minőségellenőrző csapat is.

A két vállalat az új panelek öt változatát kínálja

395 W-tól 415 W-ig terjedő teljesítménnyel és 20,23%-tól 21,25%-ig terjedő hatásfokkal. A nyitófeszültség 36,93 V és 37,90 V között van, a rövidzárlati áram pedig 13,48 A és 13,72 A között. A panelek 1500 V vagy 1000 V rendszerfeszültséggel is működhetnek.

A panelek mérete 1722 mm x 1113 mm x 30 mm, súlyuk 20,2 kg. A panelek 120 darab 166 mm x 83 mm méretű, félbevágott monokristályos PERC-cellát tartalmaznak. Az új panelek IP65 vagy IP67 védettségű házzal és fekete eloxált alumínium kerettel is rendelkeznek. Hőmérsékleti együtthatójuk -0,35% Celsius-fokonként, üzemi hőmérsékletük pedig -40 C és 85 C között mozog.

Advertisement

Az új panelekre 30 év lineáris teljesítménygarancia és 25 év termékgarancia vonatkozik. Az első évben a teljesítmény romlás nagyjából 2,0% – nak tudható be, a 30 éves végteljesítmény pedig garantáltan nem kevesebb, mint a névleges kimenő teljesítmény 82,5%-a.

– Most már képesek vagyunk ezt az egyedülálló technológiát kínálni a piacon – mondta Eric Lee, a Sonnex Energie vezérigazgatója. – A cellahúr-optimalizátorok moduljainkba történő integrálása valóban megkülönböztet minket a többi napelemeket gyártó cégtől, és lehetővé teszi számunkra, hogy nagyobb értéket nyújtsunk ügyfeleinknek.

Zöld Energia

Hogyan hat Donald Trump a napelemes piacra?

Donald Trump politikája az amerikai energetikai piacon is felfordulást okozott.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

A második Trump-kormány forgószélszerűen vette kezdetét: még csak három hónap telt Donald Trump beiktatása óta, de már számos drasztikus kül- és belpolitikai döntést hozott. Miként hat az elnök politikája az energiaszektorra, különösen a napelemes piacra – ennek a kérdésnek járt utána a PV Magazine. A kormányzat az elmúlt időszakban jelentős szakpolitikai reformokat hajtott végre. Az energetikai politika fő mozgatórugója, hogy az elnök nagyban támogatja a fosszilis energiahordozók kinyerését, miközben ellenzi az elektromos járművek támogatását célzó szabályzatokat. A terület legfontosabb Trump-rendelete az Unleashing American Energy, amely csökkenti az olaj- és ritkaföldfém-kitermelés korlátozásait. A régi-új elnök a megújulókat tekintve egyelőre elsősorban a szélenergia ellen lépett fel, több helyen korlátozásokat vezetett be az új szélfarm-beruházásra vonatkozóan. Ugyan a napenergiát egyelőre nem támadja célzottan, az ágazatot érintő politikai bizonytalanság hatással van a beruházásokra.

A napenergia 2024-ben az Egyesült Államok legjelentősebb, újonnan telepített villamosenergia-forrása volt, és az iparág továbbra is gyorsan növekszik. Az IRA (Inflation Reduction Act) nevű, alapvetően klímavédelmi célú törvénycsomag és más támogatások a különféle hitelek, adókedvezmények és egyéb megoldások révén jelentős felfutást hoztak a szektorban, de a Trump-kormány ezek felfüggesztésével akadályokat gördített az iparág elé. A szövetségi kifizetések befagyasztását most bírósági döntések próbálják megakadályozni, nagy kérdés, hogy milyen jövő vár az IRA-ra és más, az energetikai átállást segítő ösztönzőkre. Egyes szakértők szerint az IRA-alap a vártnál öt évvel korábban, 2027-ben véget érhet.

A napelemes szektor számára további kihívást jelentenek az új, Kínát, Kanadát és Mexikót érintő vámok, amelyek jelentősen megdrágítják a gyártást és az importot. Az iparág számára pozitívum ugyanakkor, hogy a napenergia költségei folyamatosan csökkennek, olyannyira, hogy a BloombergNEF szerint a napelemparkok még támogatások nélkül is egyre versenyképesebbek a gázerőművekkel szemben.

A szakértők úgy látják, összességében a Trump-kormányzat intézkedései rövid távon nehézségeket okozhatnak a megújuló energiaforrások számára, de a piac saját dinamikája miatt a napenergia továbbra is meghatározó tényező maradhat az amerikai energiatermelésben.

Tovább olvasom

Ezeket olvassák