Kapcsolatfelvétel

Zöld Energia

Ez lenne a legolcsóbb napelemes rendszer? Egyszerűen működik!

Az Indielux és az EPP Solar bejelentette a 6 kW-os, csatlakoztatható napelemes rendszerét, amely energiatárolási lehetőséget kínál és egyszerűen telepíthető. Az árak 4700 eurótól indulnak, a piacra dobás decemberben várható.

Létrehozva:

|

Az Indielux és az EPP Solar bejelentette a „világ legnagyobb” csatlakoztatható napelemes rendszerének piacra dobását, amely egy 6 kW teljesítményű egység energiatárolási lehetőséggel, írja a pv-magazine.com. A rendszer meglévő elektromos hálózatokhoz csatlakoztatható egy biztonsági csatlakozóval, és Németországban, Franciaországban, Ausztriában, Lengyelországban és Spanyolországban lesz elérhető első körben.  A két vállalat szerint a rendszer előrendelése már megkezdődött, a hivatalos piacra dobás pedig decemberben várható, opcionális telepítési szolgáltatással együtt. „A Ready2plugin technológia az egyetlen olyan megoldás ebben a teljesítménykategóriában, amely lehetővé teszi a meglévő elektromos hálózatok szabványos és egyszerű használatát biztonsági csatlakozón keresztül, villanyszerelő bevonása nélkül” – nyilatkozta az Indielux. Patrick Willemer, az EPP Solar ügyvezető igazgatója szerint a technológia és az EPP logisztikai hálózatának összefonódása akár 55%-os árkedvezményt biztosít a hagyományos, energiatárolóval ellátott napelemes rendszerekhez képest. A rendszert közösen fejlesztették, és az Indielux integrálta a Growatt WR SPH 3000 TL BL-UP inverter kommunikációját a Ready2plugin teljesítménymonitorába.

Az egység bifaciális napelem modulokat tartalmaz, 3 kW és 6 kW közötti teljesítménnyel, amelyek az ügyfelek igényei szerint méretezhetők. Az akkumulátorkapacitás 5,1 kWh és 25,6 kWh között választható. Az energiamenedzsment rendszer 800 W-ra korlátozza a hálózatba történő betáplálást, míg az önfogyasztásra 2000 W-ig használható konnektor biztosított. A rendszer vészhelyzeti csatlakozója akár 3000 W-ot is képes leadni. A berendezés -10 °C és +50 °C közötti hőmérséklet-tartományban működik. Az árak 4700 eurótól (kb. 1.910.000 Ft) kezdődnek, a végső összeg az egyéni konfigurációktól függ. Az EPP Solar különleges árkedvezményeket kínál a hivatalos piacra dobás előtt.

 

Kép: Indielux

Zöld Energia

Mikrohálózatok hidrogénnel, megérkezett a jövő energiatárolási megoldása!

Egy németországi ipari szakkiállításon fogják bemutatni a HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformot.

Létrehozva:

|

Szerző:

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Március végén, a Hannover Messe nevű ipari szakkiállításon tervezi bemutatni új, HyGrid nevű hidrogén-mikrohálózati platformját a Fraunhofer Institute for Machine Tools and Forming Technology (Fraunhofer IWU)– számol be a PV Magazine. A kutatók szerint a megközelítés segíthet a kórházak, az elzárt, vidéki területek és a háború sújtotta régiók energiaellátásában. A kutatók szerint az ilyen mikrohálózatok decentralizált energiaellátási megoldást kínálnak, amely életképes megközelítést jelentene Németországban. Ezek az önfenntartó rendszerek villamos energiát hasznosítanak, a szükség esetén kifejezetten nagy mennyiségű energia tárolást pedig zöld hidrogénnel valósítják meg. A Fraunhofer IWU csapata évek óta dolgozik a Reference Factory H2 nevű kezdeményezésen, amelyben a fókusz az elektrolizáló készülékek és üzemanyagcellák hatékony gyártási folyamatainak fejlesztésén van. Az intézet jelenleg sportközpontok és kórházak számára tervezi a kezdeti rendszerkoncepciókat. A kutatók szerint a kórházak teljes mértékben kihasználhatják a hidrogén-mikrohálózatokat, mivel az elektrolízis során oxigén keletkezik, amelyet technikai oxigénként, illetve víztisztításra és fertőtlenítésére lehetne használni.

A HyGrid platform központi elemét, a HyVentus nevű elektrolizáló egységet a Reference Factory H2 keretében fejlesztették ki ipari partnerek támogatásával. A Fraunhofer szerint a HyGrid egy költséghatékony, tartós mikrohálózati megoldást kínál, amelyet akár a háború sújtotta Ukrajnában is alkalmazhatnának a következő tél során. A szakértők úgy vélik, a könnyen telepíthető és skálázható rendszer a háború sújtotta régiókban és más, ellátási problémákkal küzdő régiókban néhány kilowattól több száz kilowattig terjedő tartományban kínálhat energiatárolási megoldást. A HyGrid kórházak, vállalkozások, iskolák vagy elzárt vidékek számára egyaránt megoldást kínálhat.

A platform részletesen a Hannover Messén ismertetik majd. A világ egyik legnagyobb, évi 100-200 ezer embert vonzó ipari szakkiállítását 2025-ben március 31. és április 4. között fogják megrendezni.

 

Kép: Reference Factory.H2

Advertisement
Tovább olvasom

Ezeket olvassák